Kitlesel Fonlamaya Sunulan Sobro, Sehpa Buzdolabı Karışımı

13 milyonluk Kickstarter projesi, hoparlörlü ve şarjlı taşınabilir soğutucu Coolest, tüm zamanların en büyük kitlesel fonlama felaketlerinden biri olmuştu.

Sobro ise hoparlör, şarj (2 USB, 2 duvar prizi), LED ışıkları ve mini buzdolabı sunan kitlesel fonlanmaya sunulmuş bir soğutucu / sehpa karışımı. Tamamen farklı bir şirketin farklı bir ürünü fakat bu iyi bir başlangıç gibi gözükmüyor.

Sobro’nun kendisi, şimdilik sadece prototip bir formda ancak görünen o ki vaat ettikleri gibi buzdolabı, şarj, ışık ve hoparlör sunan fonksiyonel bir versiyonu da mevcut. Şirket ayrıca, sehpanın üstünde gizlenmiş entegre bir dokunmatik kontrol paneli sunuyor.

Tabii bunun bir maliyeti de var. Indiegogo sayfasına göre, Sobro, perakende satışta 1.499 dolara kadar çıkacak. Ancak erken destekçiler için Indiegogo’da fiyatlar 499 dolar ile 699 dolar arasında değişebilir, ki bu neredeyse gerçek olamayacak kadar iyi bir teklif. Ürünün hala prototip aşamada olması ile birlikte, Sobro’nun karmaşıklığını ve boyutunu göz önünde bulundurursak, alım tarihi sözünün Eylül olması biraz şaşırtıcı.

İyi tarafından bakılırsa; Indiegogo’ya liste koyan, yaratıcıların fikirlerini hayata geçirmesini sağlayan bir “ürün inovasyonu şirketi” olan Storebound. Şirket, daha önce başkalarının ürünlerini piyasaya sunmasına yardım ediyordu ve bu bir kitlesel fon projesi için hiç de kötü değil.

En nihayetinde, konu bir kitlesel fon aracına gelince, en iyi kararı vermek önemli. Ancak Sobro meselesinde inanmamız için görmemiz gerekiyor.

Etiketler