Markaların E-spora İlgisi Artıyor: 1907 Fenerbahçe Derneği E-Spor Takımına Maximum Destek

Bu yıl League of Legends Şampiyonluk Ligi’ne katılan 1907 Fenerbahçe Derneği E-spor takımı, ligin başından beri kendisine destek veren ana sponsoru Türkiye İş Bankası’nın Maximum Kart markası altında mücadele ediyor.

1907 Fenerbahçe Derneği tarafından geçtiğimiz yıl kurulan takım, e-sporda ilk kez Türkiye League of Legends liginde yer alıyor. 1907 Fenerbahçe Derneği E-Spor takımının yönetiminde Markafoni ve Evtiko’nun kurucusu Sina Afra ve takım menajerliğinde Emre Aksoy bulunuyor.

Konuya ilişkin Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen şunları paylaştı: “Dijitalleşme ve yenilikçi hizmetlere olan odağımız paralelinde, genç kitlelere daha yakın temas edebilmek ve yaşamlarının her evresinde değer katmak amacı ile dijital dünyanın sporla buluştuğu e-spor alanında bu önemli işbirliğini gerçekleştirdik. Maximum Kart ile heyecanlı ve keyifli bir lige dahil olduk. Bu yıl League of Legends’a yeni katılan takımlarla birlikte oyun severleri heyecanı yüksek mücadeleler bekliyor. E-sporseverlere yönelik düzenleyeceğimiz kampanyalar ile oyuncuları Maximum Kart’ın günlük yaşamımıza değer katan ayrıcalıkları ile buluşturmayı hedefliyoruz. Ülkemizin en büyük spor kulüplerinden Fenerbahçe’nin temsilcisi 1907 Fenerbahçe Derneği ve Maximum Kart’ın başlatmış olduğu bu işbirliğinin başta League of Legends olmak üzere e-spor sektörüne sağlayacağı katkılar ile öncü olmasını temenni ediyoruz.”

E-sporun dünyada son dönemde giderek daha popüler hale gelen, dünyanın önde gelen kulüplerinin yatırım yaptığı bir alan olduğunun altını çizen 1907 Fenerbahçe Derneği E-spor Takımı Temsilcisi Sina Afra da “1907 Fenerbahçe Derneği olarak kurduğumuz bu takımla, bu alana iddialı bir giriş yapmaya karar verdik. İş Bankası da bu yolda bizim önemli bir destekçimiz olacak. Bu işbirliğini gerçekleştirmiş olmaktan dolayı çok mutluyuz. Maximum Kart’ın da desteğiyle, e-spor kategorisinde örnek gösterilecek ve öncü olacak bir yapılanma ile başarılı sonuçlara ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

Bildiğiniz gibi BKM Express de yine League of Legends’ta mücadele eden Dark Passage’ın ana sponsoru… E-sporu önümüzdeki yıllarda daha da fazla konuşacağımızdan kimsenin şüphesi yok.

 

Etiketler