Hayo, Sadece Havadan Akıllı Ev Uzaktan Kumandaları Yaratıyor

Hayo, bağlantılı evlerin 3D taramasını oluşturuyor ve böylece kullanıcıların, yüzeyleri veya bölgeleri bağlantılı cihazlar için uzaktan kumandalara çevirebilmesini sağlıyor.

Yüz tanıma özelliğinin akıllı evleri kontrol etmek için kullanılabileceğini gördük ve şimdi de yeni bir cihaz sadece çevresini kullanarak birden fazla uzaktan kumanda yaratıp hareketleri eyleme çeviriyor.

Hayo, görüntü yakalama yoluyla kullanılan, odaların 3D taramasını oluşturuyor ve var olan bağlantılı cihazlarla senkronize edilebiliyor. İlişkili uygulama ile kullanıcılar çalıştırmak istedikleri cihazı seçip evin o cihazı kumanda etmek istedikleri alanını belirliyorlar. İster oturma odasının masasında TV’yi bir dokunuşla açabilen belirli bir nokta olsun, ister mutfakta bulunan ve dalgalandırıldığında ışıkları çalıştıran boş bir alan.

Ayrıca Hayo, ortamı yönlendiren, aydınlatma ayarlarının günün saatlerine adapte eden ve istemsiz cihaz etkileşimlerini önlemek amacıyla pasif hareketleri tanımayı öğrenen bir yapay zeka algoritmasına sahip. Hayo, şu andaki kararla 299 ABD doları fiyatı ile 2017’nin sonlarında piyasaya sunulacak ve üçüncü şahıs geliştiriciler için açık kaynak API’si içerecek.

Boşluk algılama cihazları, bağlantılı arabalar gibi diğer ortamlarda da jest kontrollerini yaygınlaştırıp direksiyon, fren ve diğer mekanizmalara duyulan ihtiyacı azaltabilir mi?

Etiketler