3D Baskılı Organ Replikaları Cerrahlara Alıştırma Yapma Fırsatı Tanıyor

An itibariyle kalp, kulak, burun, boğaz ve ortopedik cerrahi işlemlerde kullanılabilen, Biomodex‘in 3D baskılı organları, cerrahlara operasyon planı hazırlama fırsatı sunuyor. MR taramaları ve ultrason kullanan Bimodex’in multi-materyalli 3D basım süreçleri, hastalara has organ replikaları yapıyor. Basım sürecindeki farklı materyallerin kombinasyonu simüle edilmiş organların insan vücuduna çok benzer nitelikte ve her bireye özel bir şekilde üretilmesine vesile oluyor.

Hastalara özel organların yanı sıra şirket tarafından geliştirilen basım süreci, medikal eğitim için ideal olan, hastalık ve sakatlık bazlı replikaların da üretimini sağlıyor. Replika organlar aynı zamanda şu an için cerrahi eğitim için geleneksel materyaller olan kadavraların saklanması ve hazırlanması için gereken eforlara kıyasla zaman ve maliyet tasarrufu yaratıyor.

Biomodex takımı, replikalarını tıbbın her alanına genişletmek ve basım sürecini iyileştirmeye devam etmek istiyor. Şirket bu şekilde her organı olabildiğince gerçekçi yapma amacında.

Etiketler