Airbnb, 153 Milyon Dolar Yatırım Almanın Peşinde

Airbnb, yaptığı son yatırım turu sonrası global büyümesine katkıda bulunması amacıyla ekstra bir 153 milyon dolarlık yatırım almanın peşinde.

Çeşitli kaynaklardan alınan bilgiye göre geçtiğimiz Cuma günü Airbnb, yatırımcılara özkaynak olarak 153 milyon dolarlık satış otoritesi verdi. Bu yatırım Eylül ayında Airbnb’nın toplamda 555 milyon dolar aldığı yatırım turunun devamı niteliğinde.

Yatırımcılar şirkete 30 milyar dolarlık bir değer biçmiş bulunmakta.

Hisse başına fiyat 2015 yılında gerçekleşen finansal yatırım turu sonrasında 93.09 dolar iken bu turun akabinde 105 dolara yükseldi.

Ev sahiplerine evlerini veya odalarını kiralama fırsatı veren bir platform işletmekte olan Airbnb, bir yandan devasa büyümenin keyfini çıkartırken bir yandan da pek çok farklı bölgede yasal düzenleyici kurumlarla global bir savaş vermek durumunda kaldı. Kurumlar, hizmetin gayrımenkul sektörüne zarar verdiği ve kira fiyatlarını artırdığı gerekçesi ile şirkete zorluklar çıkarmaya devam etmekte. Farklı kaynaklar ise şirketin önümüzdeki yıl halka açılacağını öngörüldüğünü belirtiyor.

Etiketler