Kiralama ve Satın Alma Deneyimlerini Birleştiren Moda Ortaklığı

Ünlü moda tasarımcılarının kıyafetlerini satın almak yerine kullanıcılarına kiralama imkânı sunan bir online alışveriş sitesi olan Rent the Runway, en yüksek kalitede moda tasarımları satan San Francisco merkezli Neiman Marcus ile sektörü altüst etmek amacıyla ortak oldu.

İnternet sitesinden başka belirli yerlerde zaten birkaç mağazası olan Rent the Runway; bu ortaklık sonucunda San Francisco, Union Square’deki Neiman Marcus’ın içinde de bir bölüm açtı. Bu ortaklık sayesinde müşteriler aynı mağazadan yeni kıyafetler satın alabilirken aynı zamanda kiralayabiliyorlar da. Mağazada hem Rent the Runway stilistleri hem de müşterilerin görünüşlerini tamamlamalarına yardımcı olan Neiman Marcus profesyonelleri bulunuyor. Yaklaşık 232 metrekarelik alanda müşterilere içinde Diane von Furstenberg, Derek Lam ve Jason Wu gibi isimlerin de olduğu dört yüz tasarımcının kreasyonları sunuluyor. Aynı zamanda uyumlu mobil uygulaması da müşterilerin stoğa yeni gelen modelleri görmelerini ve kiralayacakları parçaları ayırtmalarını sağlıyor. Bu ortaklık hakkında Rent the Runway’in kurucusu Jennifer Hyman, “Modern kadınların hem kiralayarak hem de satın alarak tarzlarını tamamladığını görmek oldukça heyecan verici.” diyor.

Rent the Runaway kullanıcıları, standart mağaza müşterilerinden ortalama olarak 20 yaş daha genç. Bu ortaklık, yeni jenerasyon kadınların aşık oldukları tasarım ürünlerini kiralayarak modayı takip etmelerini kolaylaştırabilir. Yine bu ortaklık sayesinde kiralama, Neiman Marcus’un yaş ortalaması daha yüksek ve geleneksel yöntemlerle alışveriş yapan eski müşterilerinin de uygulayabileceği bir alışveriş yöntemi haline gelebilir.

Etiketler