GittiGidiyor’da Tek Tıkla Ödeme Dönemi Başladı

GittiGidiyor, Mobilexpress ile gerçekleştirdiği işbirliği sayesinde, kullanıcılarının kart bilgilerini sitede kayıt etmelerini ve ödemelerini her seferinde kart bilgisi girmeye gerek kalmadan tek tıkla tamamlayabilmelerini sağlıyor.

Kullanıcılar kredi kartlarını veya banka kartlarını, bu kartlar ile GittiGidiyor’da gerçekleştirdikleri bir ödeme işleminin ardından kaydedebiliyor. Bunun için belirttikleri cep telefonuna gelen şifreyi girmeleri yeterli oluyor. GittiGidiyor kullanıcılarının kartlarını PCI DSS Level 1 uyumlu Mobilexpress altyapısına kayıt etmelerini sağlıyor. Kartını kayıt eden kullanıcılar, sonraki alışverişlerinde kart bilgilerini tekrar girmelerine gerek kalmadan, tercih ettikleri kayıtlı kartı kullanarak ödeme işlemini tamamlayabiliyorlar.  Ayrıca “Bana Özel” menüsünün altındaki  “Ödeme Araçları” seçeneğinden kayıtlı kartlarını listeleyebiliyor, silebiliyor ya da yeni kredi kartı kaydebiliyorlar.

GittiGidiyor, web sitesinin yanı sıra, mobil uygulamasında da kart saklama hizmetini çok yakında devreye alarak mobil cihazlardaki ödeme deneyimini de kusursuzlaştırmayı hedefliyor.

2011 yılından bu yana kredi kartı kaydetme, tek tıkla ödeme, ödeme geçidi hizmetleri ve tekrarlayan ödemeler alanları başta olmak üzere ödeme teknolojilerine yönelik hizmetler sunan Mobilexpress‘in kurucu ortağı ve CEO’su Zeynep Şener konuyla ilgili şu ifadede bulundu: “E-ticaret sektörü başta olmak üzere orta ve büyük ölçekli firmaların ödeme teknolojileri ile ilgili ihtiyaçlarını bu işin uzmanı olarak çözmeyi ve onları gerek teknolojik gerek regülatif gerekse de insan kaynağı anlamında bu teknolojileri geliştirmenin zorluğundan ve maliyetinden kurtarmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda, dünya devi eBay’in Türkiye iştiraki GittiGidiyor’un kart saklama ve tek tıkla ödeme alanında iş ortağı olarak Mobilexpress’i seçmiş olması bizim için büyük bir başarı. Hızlı başlayan işbirliğimizi 2017 yılında da sürekli büyüterek devam ettirmeyi hedefliyoruz.”

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan GittiGidiyor Genel Müdürü Öget Kantarcı ise “Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de e-ticarette başarıya götüren en önemli unsur müşterilere güvenli hizmet sunabilmektir. Türkiye’de e-ticaretin ev sahibi olarak biz de e-ticaret pazarında müşteri deneyimini güven odaklı çözümlerimiz ile mükemmelleştirmeyi hedefliyoruz. Bunların başında da güvenli ve kolay ödeme sistemleri bulunuyor. Bu yaklaşımla, önemli işbirliklerine imza atıyoruz. Yenilikçi ödeme çözümleri ile kullanıcılara güvenli ve hızlı ödeme olanakları sunan Mobilexpress’in Tek Tıkla Ödeme altyapısını tercih etmemiz de müşterilerimize en iyi hizmeti sunmak istediğimizin diğer bir kanıtı. Bu işbirliği sayesinde müşterilerimiz alışverişlerinde ödemelerini hızlı ve kolay bir şekilde yapmakla kalmayacak aynı zamanda kredi kartı bilgileri de dünyanın en yüksek güvenlik standardı ile koruma altına alınacak.” dedi.

Etiketler