Starbucks Mobil Uygulaması Artık Türkiye’de

Starbucks, mobil uygulamasını Türkiye’deki kahve severlerle buluşturuyor. Starbucks Card’ın sunduğu fırsatları ve daha fazlasını dijital ortama taşıyan uygulamada kullanıcılar yeni bir sanal kart oluşturabiliyor veya mevcut fiziksel Starbucks Card’ını uygulamaya tanımlayabiliyor.

MaterCard’ın bir hizmeti olan MasterPass altyapısını kullanan Starbucks mobil uygulamasında Masterpass’te tanımlı kredi kartınızdan Starbucks sanal kartınıza bakiye aktarımı yapabiliyorsunuz.

Starbucks mobil uygulamasında tabi ki bağlılık (loyalty) işin olmazsa olmaz kısmı. 15 yıldızla ücretsiz içeceğinizi (tall boy) alabiliyorsunuz.

Starbucks’ın mobil uygulamasını ilk bakiye yüklemesini yapan herkese, ilk kullanımında Starbucks mağazalarından alacakları ilk içecek hediye ediliyor.

Ayrıca Starbucks Mobil Uygulaması, doğum günlerinde de kullanıcılara fırsatlar sunuyor. Uygulamayı kullanan herkes bu özel gününü en sevdiği Starbucks lezzetini hediye alarak kutluyor.

Starbucks Mobil Uygulaması kullanıcıları; bulundukları lokasyona en yakın mağazaları görebiliyor, mağazaların açılış-kapanış saatleri, sundukları ürünler gibi bilgilere ulaşabiliyorlar. Ayrıca uygulamanın ürünler bölümünde, Starbucks’ın tüm ürünlerini görerek en sevdikleri ürünleri favori listesine ekleyebiliyorlar.

Marketwatch’a göre; ABD ve Kanada’da Starbucks satış noktalarında işlemlerin yüzde 41’i Starbucks kartı ve yüzde 24’ü mobil uygulama kullanılarak gerçekleştiriliyor. Starbucks kartlarında harcanmamış olarak duran 1 milyar $’ın üzerinde para ise Starbucks’u orta ölçekli bir banka kategorisine sokuyor.

Bakalım Türk kullanıcılarının Starbucks mobil uygulamasına ilgisi ne yönde olacak. Starbucks’ın erişim gücünü düşünürsek bu hizmetin mobil ödeme açısından Türk tüketicisini eğitmek, geliştirmek yönünde önemli katkısı olacağını düşünüyorum. Ben 50 TL bakiyemi yükledim… Uzun süredir Caffe Nero‘nun uygulamasını beğenerek kullanıyordum. Artık Starbucks’ta da mobil ödeme yapabileceğim için mutluyum.

Etiketler