Cüzdansız Hayat İçin Akıllı Bardak Glassify

Glassify akıllı bardaklar QR kodları ve NFC (Yakın Alan İletişimi) teknolojisini kullanarak mobil uygulama ile etkileşime geçiyor ve yanınızda cüzdan taşımak zorunda olmadan sipariş vermenizi, içki ısmarlamanızı ve uygulama içi promosyonlardan yararlanmanızı sağlıyor.

Hizmet sektöründe internete bağlanılabilirlik pek de yeni bir kavram değil. Daha önce özel kahve meraklılarının önceden ödeme yaparak cüzdansız kahve dükkanına gitmesini sağlayan bir uygulama da görmüştük. Bu trendin devamı niteliğinde sayılabilecek Glassify da cüzdan taşıma derdi olmadan gece dışarı çıkmanızı sağlıyor.

Glassify ile bu hizmet ağına katılan barlarda QR kod ve NFC çipli bardaklar kullanılacak. Müşteriler bu kodları okutarak Glassify uygulamasına giriş yapacak ve ön ödemeli sipariş veya indirim gibi hizmetlerden cüzdanlarını taşımak zorunda olmadan yararlanabilecek.

Glassify kullanıcılar arasında birbirlerine içki ısmarlama, yakınlardaki Glassify kullanan diğer barları bulabilme ve eve dönmek istediklerinde taksi çağırma imkanı da sunuyor. Weissbeerger’in geliştirdiği Glassify App Store ve Google Play’de indirilebiliyor ve alkolsüz içecek siparişinde de kullanılabiliyor.

Kısacası Glassify ile cüzdanınızı kaybetme veya alkollü şekilde eve nasıl döneceğinizi dert etmeden eğlenebiliyorsunuz.

Bakalım önümüzdeki günlerde daha ne gibi yenilikler göreceğiz.

Etiketler