Microsoft’tan Küçük İşletmelere Ücretsiz Video Konferans Aracı: Skype Meeting

Skype-Meeting-Microsoft

Microsoft, geçtiğimiz salı gün Skype Meeting’i duyurdu. Skype Meeting, küçük işletmelere gerçek zamanlı ses ve HD video konferans imkanı veren ücretsiz çevrimiçi bir toplantı aracı. Araç toplantıyı kontrol etmeyi sağlayacak özellikler de sunuyor. Örneğin toplantıyı düzenleyen, katılımları sessize alabilecek, anlık mesajlaşma, ekran paylaşma, PowerPoint paylaşma, lazer ve beyaz tahta gibi.

Skype Meeting toplantılar organize etme ve herkese kişiselleştirilmiş linkler paylaşarak katılmalarını sağlama imkanı da sunuyor. Bunun için mikrofonlu, hoparlörlü ve kameralı bir bilgisayar gerekiyor.

İlk 60 gün toplantılar 10 kişinin katılımıyla gerçekleşebilecek. 2 aydan sonra Skype Meetings toplantılarına en fazla 3 kişi katılabilecek. Anlaşılıyor ki Microsoft, ücretsiz Skype Meeting ile küçük işletmelere destek olmak istiyor, daha fazla özellikli video konferans aracı ise kullanıcı başına ayda 2,40 dolar ücrete tabi.

İşletmeler için Skype, Windows’a 2015 yılında gelmiş, Windows Phone uygulaması olarak da Temmuz 2015’te sunulmuştu. iOS uygulaması da Ekim 2015’te, Android versiyonu da Aralık 2015’te çıkmıştı. Mac önizlemesi Nisan 2016’da duyurulmuştu.

Skype Meeting şimdilik sadece iş e-postaları olan ve Office 365 kullanmayan Amerikan kullanıcılara açık. Uygulama ayrıca Skype for Business ile birlikte daha fazla özelliklere sahip, örneğin 250 kişiye kadar büyük grup toplantıları yönetmek, istediğiniz zaman gruptaki birine anlık mesaj göndermek, diğer Office 365 programlarıyla entegrasyon gibi seçenekler mevcut.

Ancak pek çok işletme, eğer Skype ile işini çözebiliyorsa, Skype Meeting onlara yeter de artar bile.

Etiketler