Google’dan Sizi Daha İyi Bir İnsan Yapacak Yeni Bir Özellik: Hedefler

Bir sonraki İspanya sehayatiniz için İspanyolca konuşmak konusunda sıkıntı mı yaşıyorsunuz? Google size bu konuda yardımcı olmak istiyor.

Geçtiğimiz hafta Google, Goals, yani Hedefler ismini verdiği yeni bir özelliğini tanıttı. Bu özellik, Google Takvim’in iOS ve Android uygulamasında geçerli olacak. Örneğin, eğer meditasyonla yakından ilgileniyorsanız, Goals uygulamasının  önerisini dinleyerek yoğun programınız içerisinde birkaç huzur dolu dakika için vakit bulabilirsiniz.

Hedefler genellikle egzersiz ya da yeni bir yetkinlik öğrenme gibi aktivitelerden oluşuyor, ancak kendi hedeflerinize göre uygulamayı kişiselleştirebiliyorsunuz. Eğer spor yapmayı planlıyorsanız, Goals uygulaması haftada kaç gün spor yapacağınızı soruyor ve takviminizi ona göre kişiselleştiriyor.

Tabii uygulamanın düzgün çalışabilmesi için neredeyse her aktivitenizi platforma manuel olarak önceden girmeniz gerekiyor.

Eğer herhangi bir aktivite bir başkasıyla çakışır ya da aktiviteyi kaçırıp iptal etmek zorunda kalırsanız, Goals otomatik olarak aktiviteyi ileri bir tarihe atacaktır. Uygulamanın aynı zamanda öğrenme özelliği var; başka bir deyişle Goals’u ne kadar sık kullanırsanız, o kadar kişiselleştirilebilir hale getirirsiniz.

Google’ın Takvim uygulaması, bu yıl onuncu yaşına basıyor. Goals ise uygulamayı yenilemenin ve kullanıcılara makine zekasının keyfini sunmanın ideal bir yolu olarak görünüyor. Eğer bu uygulama başarılı olursa, Google niyahet hepimizi daha iyi birer insan haline getirmenin yolunu bulmuş olabilir.

Etiketler