Elinizin Bir Hareketi ile Müziğinizi Yaratın!

Bu yeni eldiven, müzik yeteneği noksan kişileri bile bir rock yıldızına çevirebilir!

Texas, Austin’de kurulu Remidi adlı şirket, T8 adını verdikleri bir eldiven yarattı. T8, basit el ve parmak hareketleri ile müzik yapabiliyor.

Eldiven, hareket sensörlü bir tür bilezik ile birlikte çalışıyor. Parmaklarınızı ya da elinizin tamamını hareket ettirdiğinizde ses çıkartıyor. Herhangi bir yüzeye dokunduğunuzda, sanki klavye çalıyormuşsunuz gibi müzik yapabiliyorsunuz.

Remidi, Kickstarter hedefi olan 50.000$’ı çoktan geçti ve 137.326$ topladı. Şirketin web sitesinden ön sipariş verilebiliyor.

Eldiven içine gömülü 8 adet sensör var. Bunların 3 adedi avuç içindeyken, her parmağın ucunda birer tane yer alıyor. Bilezik ile entegre çalışan bu sensörler, elinizin hangi yöne ve hangi hızla hareket ettiğini algılıyor. Sensörler ayrıca parmağınızı bir yüzeye ne kadar sert bastığınızı da tespit ediyor.

Eldiveni ve bileziği giyip, Remidi uygulamasını çalıştırıyorsunuz. Uygulama içinden, belli hareketlerde hangi sesin çıkmasını istediğinizi seçiyorsunuz. Örneğin serçe parmağınızı bir yüzeye dokundurarak belli bir müzik notasını çıkartabiliyorsunuz.

Müziğinizi gerçek zamanlı olarak kayıt edebiliyorsunuz. Eldiven, kayıtları Wi-Fi veya Bluetooth üzerinden uygulamaya gönderebiliyor.

Ayrıca Remidi uygulaması ile bir arka plan müziğinin üzerine kendi müziğinizi çalabilir veya parçaları daha çekici yapmak için karıştırabilirsiniz.

İşte bu harika ürünün bir videosu:

Etiketler