TikTok ve Warner Music Group Müzik Lisanslama Anlaşmasında Ortak Olacak

Radiohead, AC/DC ve Madonna gibi sanatçıların arkasındaki plak şirketi Warner Music Group, sosyal medya gelirlerini artırmak için Çinli kısa video uygulaması TikTok ile bir lisans anlaşması imzaladı.

Şirketler Salı günü yaptıkları açıklamada, çok yıllı anlaşmanın Warner Music’in sanatçılarının ve söz yazarlarının TikTok’un 1 milyardan fazla kullanıcısından yeni gelir ve pazarlama fırsatlarını ortaya çıkarmasına yardımcı olacağını söyledi.

Anlaşmanın mali koşulları açıklanmadı.

TikTok gibi sosyal medya platformları, müziklerini içeren içeriklerin viral hale gelmesiyle birçok yeni sanatçının büyük plak anlaşmaları yapmasına yardımcı oldu.

Yeni anlaşma kapsamında Warner Music’in sanatçıları ve söz yazarları TikTok’un World Wrestling Entertainment (WWE) gibi marka ortaklarına ve ticari ürünler, biletleme ve dijital ürünler gibi yeni para kazanma özelliklerine de erişebilecek.

Anlaşma, Warner Recorded Music ve Warner Chappell Music koleksiyonunu TikTok’a, sosyal medya uygulamasının premium akış hizmeti TikTok Music’e, video editörü CapCut’a ve TikTok’un Ticari Müzik Kütüphanesine lisanslıyor.

Etiketler