Apple Pay Çin’de Kullanıma Açılıyor

Apple Pay, 18 Şubat Perşembe günü Çin’de kullanıma açılıyor. Haberin kaynağı, Apple’ın iş ortağı olan bir bankanın Çin sosyal medyasındaki mesajı.

Çin Guangfa Bankasına ait bir robot yazılım, Çin’in yaygın sosyal medya platformu WeChat üzerinde yazdıkları ile tarihi ifşa etti. Üstelik saat de verdi; sabaha karşı 05:00’te!

Apple, Aralık ayında yaptığı duyuruda; 2016 başında Apple Pay’in Çin’de operasyonlarına başlayacağını belirtmişti. Apple’ın Çin’deki web sitesi, 19 adet banka ile iş ortaklığı bulunduğu bilgisini barındırıyor. Böylelikle Amerika, Kanada, Birleşik Krallık ve Avustralya’ya Çin de katılacak ve Apple Pay kullanılabilecek ülke sayısı toplamda beşi bulacak.

Çin pazarı, Apple’ın küresel hedeflerinin başında geliyor ve bu konumu gitgide önem kazanıyor. Çin, yakın zamanda Avrupa’yı sollayarak, Apple’ın Amerika’dan sonra ikinci büyük gelir yaratan pazarı olmayı başarmıştı.

Tim Cook Ocak ayındaki bir açıklamasında, Çin pazarındaki satışların yavaş gittiğini dile getirmişti. Buna rağmen yakında çıkacak ve Apple Pay’i de barındıracak 4 inch ekran boyutlu iPhone, bu bahar Apple’ın Çin’deki gelirini artırabilir.

Etiketler