Amazon Spotify’ı Yok Etmeye Hazırlanıyor

Business Insider’a göre Amazon, Spotify’ı yok etmeye hazırlanıyor.

Amazon’un müzik sektörünün önde gelenleriyle konuştuğu daha geniş bir müzik seçkisi sunma girişimi henüz plan aşamasında. Amazon’un bu hizmeti sonbaharda başlatması bekleniyor.

Amazon Prime, yıllık 99 dolar üyelik ile kullanıcıya ücretsiz teslimat ve geniş yelpazede video içeriğine erişim imkanı sunuyor. Prime arşivlerinde 1 milyon civarında şarkı olduğu biliniyor.

Ancak habere göre bu yeni hizmetin Prime haricinde yeni bir servis olacağı ve kendi üyelik ücretiyle sunulacağı konuşuluyor. Apple ve Spotify aylık yayın üyeliği için 9.99 dolar fiyat belirlerken Spotify’ın ücretsiz ancak reklamlı bir versiyonu da bulunuyor.

Amazon’un Spotify ve Apple’daki gibi benzer bir fiyatlandırma yapısı oluşturacağı ve sanal asistan Echo ile birlikte paket halinde satın alınırsa indirim yapılacağı konuşuluyor.

Amazon bir süredir Prime’ın sunduğu video içeriklerini daha fazla video ekleyerek ve özellikle özel içeriklerle genişletmeye çalışıyor. Şirket sadece Prime’da yayınlanması için Jeremy Clarkson’ın yeni sürücülük programına 250 milyon dolar ödemişti. Amazon, Prime’a özel televizyon programları üzerinde de çalışmalar yürütüyor.

Spotify’ın 20 milyon ve Apple’ın 10 milyon civarında ücretli üyesi bulunduğu biliniyor.

Amazon’dan konuyla ilgili henüz bir açıklama yapılmadığını da ekleyelim.

Etiketler