Twitter, Şimdiye Kadar 1.7 Milyar Oy Kullanılan Anket Özelliğini Güncelledi

Twitter, anket özelliğine bir güncelleme getirdi. Standart (default) 24 saatlik zaman dilimi yerine artık anket süreleri beş dakikadan yedi güne kadar ayarlanabiliyor.

Ekim ayında başlatılan anket özelliğinin başarısına değinen şirket, bu zamana kadar toplamda 1.7 milyar oy kullanıldığını açıkladı.

Bu değişim kararı, Twitter’ın yatırımcılarının, kullanıcı büyümesi ile ilgili endişelerinin üzerine geldi. Şirket, gelirini sabit oranda artırabiliyordu ancak Wall Street ilk başta Twitter’a, daha büyük bir firma olacağı beklentisi ile değer biçmişti. Sosyal medya servisinin 320 milyon aylık aktif kullanıcısı var, ancak bu Facebook’un 1.55 milyar kullanıcısının yanında açıkçası biraz sönük kalıyor.

Twitter anketlerinin, ektileşimleri artırırken, bir yandan da yeni kullanıcılar getirip getirmeyeceği henüz belirsizliğini koruyor. CEO Jack Dorsey ise ürünü geliştirmekle görevlendirildi ve favori yerine beğeni, 10,000 karakter uzunluğunda tweetler ve canlı yayın uygulaması Periscope ile entegrasyon gibi çeşitli yeniliklerle Twitter’ı büyütme peşinde.

Twitter anketlerinin bu yıl gerçekleşecek olan ABD seçimlerine de faydalı olacağını, aynı zamanda pek çok markanın da reklamlı anketler için de ödeme yapmaya meyilli olduğunu belirtmekte fayda var.

Etiketler