L’Oreal’in Bantı UV Işınlarına Maruz Kalma Oranınızı Ölçüyor

L’Oreal’in yeni ürünü, makyajla uzaktan yakında ilgili değil. Kozmetik sektörü devi bu ürünle, giyilebilir teknolojiler alanına giriş yapıyor.

Bu ürün, saat veya herhangi bir tür takı değil. Şirket, İrlandalı mühendislik firması olan PCH ile birlikte çalışarak UV ışınına maruz kalma oranını ölçen ve vücuda yapıştırılarak kullanılan bir bant geliştirdi. Adı “My UV Patch” olan ürün, geçen hafta Las Vegas’taki CES fuarında lanse edildi.

Bu bant, 2,5 cm. çapı ile oldukça küçük esneyen bir sensör. Işına maruz kalan bölgeye 5 güne kadar yapıştırılabiliyor. Akıllı telefonunuzu sensör ile eşleştirdiğinizde, UV ışınına hangi seviyede maruz kaldığınızı gözlemleyebiliyorsunuz.

L’Oreal’in teknoloji kuluçka merkezi yöneticisi Guive Blooch: “Teknoloji, birbirine bağlanmış nesneler ve nesnelerin interneti konseptleri… Bunların hepsi güzellik endüstirisini etkiliyor. Hem de farklı bir şekilde…Tüketici elektroniği alanında bulunanlara, bu işin içinde olduğumuzu ve iyi ürünler üzerinde çalıştığımızı göstermek istiyoruz.” diyor.

Balooch, bu ürünü sadece giyilebilir bir ürün yapmış olmak için yapmadıklarını söylüyor. Ayrıca L’Oreal’i bir teknoloji şirketi yapmaya çalışmadıklarını da ekliyor. Amaçlarının Fitbit ve Apple gibi şirketlerin moda endüstrisindeki mevcut ve olası etkilerini fark etmek ve karşılık vermek olduğunu belirtiyor.

Ürün, bu senenin sonunda La Roche-Posay serisi ürünlerle birlikte piyasaya çıkacak.

Etiketler