Jeff Bezos, Donald Trump’ı Uzaya Göndermeyi Teklif Etti

Amazon’un kurucusu ve CEO’su Jeff Bezos, ABD başkanlık yarışının önde gelen isimlerinden Donald Trump’ın, kendisine yönelttiği vergi sahtekarlığı iddiaları üzerine onu uzaya yollamayı teklif etti.

Bezos, bu yorumu 2008 yılında açtığı ama yeni kullanmaya başladığı Twitter hesabı üzerinden paylaştı:

“Sonunda @realDonaldTrump bana çamur attı. Yine de onun için Blue Origin roketinde yer tutmaya devam ediyorum.” şeklinde bir tweet atan Bezos, bundan önce şimdiye kadar yalnızca 3 tweet atmıştı. #sendDonaldtospace hashtag’ini eklemeyi de ihmal etmeyen Bezos, sahibi olduğu özel uzay şirketi Blue Origin’e ait bir roketin inişinin videosunu da yayınladı. Geçtiğimiz Pazartesi sabahı Trump, tıpkı kendisi gibi bir milyarder olan Bezos’u eleştiren bir dizi tweet atarak Amazon’un, “vergi sığınağı” olarak The Washington Post’u kullandığını iddia etti. Bezos, 2013 yılında The Post’u satın almıştı. Trump, “Bir servet kaybeden @washingtonpost, kar elde etmeyen şirketi @amazon ‘da vergileri düşük tutmak için @JeffBezos tarafından satın alındı.” yazdı. “@washingtonpost para kaybediyor, sahibi @JeffBezos’a @Amazon’da düşük vergilendirme yapabilmesi sığınak sağlıyor.” diye devam etti. “Eğer @amazon vergilerini uygun bir şekilde ödemiş olsaydı, hisseleri çarpar ve adeta bir kağıt torba gibi parçalanırdı. @washingtonpost sahtekarlığı bunu önlüyor!”  

Ancak bazı ekonomi uzmanları ve finansal analistler, Trump’un suçlamalarının hiç mantıklı olmadığını öne sürüyor. Görünüşe bakılırsa Trump’ın saldırısının altında yatan gerçek sebep, The Post’un kendisinin politik kampanyası ile ilgili eleştirel makaleler yayınlaması.

Etiketler