Twitter’a Anket Özelliği Geliyor

Twitter Ürün Müdürü Todd Sherman, Twitter blog sayfasında yaptığı açıklamada anket özelliğini tanıttı. Sherman’ın yayınladığı açıklama şu şekilde:

“Önümüzdeki günlerde herkesin Twitter üzerinden anket yaratılabileceğini açıklamaktan dolayı çok heyecanlıyız.  Sadece birkaç tık ile merak ettiğiniz her türlü konuyla ilgili insanların ne düşündüğünü öğrenme şansınız olacak.

Köpeğinize ne isim koyacağınızdan tutun da bu gece oynanacak maçı kimin kazanacağına kadar, halkın fikrini merak ettiğiniz konularda cevap almak için Twitter’dan daha iyi bir yer yok. Anket yaratıcıları için bu özellik Twitter’in devasa kullanıcı kitlesine erişmek için yeni bir yöntem. Ankete katılanlar için ise seslerini duyurabilecekleri yeni ve kolay bir yol.

Daha öncesinde Twitter’da anket düzenlemek için kullanabileceğiniz birkaç özellik bulunuyordu. Soruları tweet atıp cevapları takip edebiliyor, hashtaglere yazılan yorumların sayısını görebiliyor veya kullanıcılardan oy kullanmak için Retweet veya Favori yapmalarını isteyebiliyordunuz. Artık 24 saatliğine erişime açık olacak 2 seçenekli bir anket düzenleyebileceksiniz. İstediğiniz her ankete katılabileceksiniz ve kullandığınız oylar anonim kalacak.

Twitter_Anket_Özelliği

Twitter anket özelliği çok kısa süre içerisinde iOS, Android ve masaüstü cihazlarda etkin hale gelecek.

Twitter’ın bu özelliği akıllıca kullanılırsa pek çok marka, siyasi parti ve şirket gibi kurum tarafından halkın taleplerini öğrenmek için  kullanılabilir.

Etiketler