Başarısız İnsanların Yaptığı 10 Şey

Başarısız insanların yılmadan usanmadan yaptığı 10 şey nedir? İşte cevaplar:

  1. Dikkate Almama

Başarısız kişiler genellikle uğraşmak istemedikleri problemleri ve konuları dikkate almamayı tercih eder. Sorunları görmezden geldiklerinde yok olacaklarını zannederler. Ancak bu düşünce büyük bir yanılgıdan başka bir şey değildir.

  1. Kıskanma

Başarısız insanlar genellikle mutsuzdur ve kendi eksikliklerinin sorumluluğunu almayı reddeder. Onun yerine başkalarının başarısını aşağı çekmeye çalışır. Çalışan, risk alan ve daha başarılı olanları kıskanırlar. Oldukça yorucu olan bu yaşam şeklinin iyi sonuçlara vesile olmasını beklemek hatadır.

  1. Sinirlenme

Kıskançlık gücenme ve sinirlenmeye yol açar. Pek çok başarısız insan kendilerinden daha başarılı kişilerle birlikte çalışmak zorundadır. Bunun sonucunda ise pasif agresif bir ruh haline bürünürler ve çabuk sinirlenirler.

  1. Yavaş Hareket Etme

Pasif agresif davranışlara bağlı olarak başarısız insanlar parçası oldukları ekipte en yavaş hareket eden ve işleri en ağırdan alan insanlardır.

  1. Saklanma

Yavaş hareket etmenin bir seviye üstü saklanmadır. İş yapılacağı zaman bu kişileri etrafta göremezsiniz. Amaçları yalnızca en az işi yapmaktır ve bunun için her yolu denerler.

  1. Kılı Kırk Yarma

Normalde işi kolaylaştırması gereken konularda kılı kırk yaran bir tutum sergileyen bu insanlar işleri daha da zorlaştırmayı başarır. Bu sebeple genelde yıllarca aynı pozisyonda çalışır ve bir arpa boyu yol ilerleyemezler.

  1. Hor Görme

Kendine güveni olmayan insanlar başkalarını hor görmeye bayılır. Bu sayede kendilerini daha yüksek bir seviyede gösterebileceklerini zannederler. Halbuki mutlu ve başarılı insanlar başkalarını hor görmek yerine bilgilerini paylaşmayı tercih eder.

  1. Ayıplama

Yine özgüven eksikliğine bağlı olarak başarısız insanlar başkalarını sürekli ayıplar ve kusur bulur. Başkalarını ayıpladıklarında daha üstün hissederler.

  1. Televizyon/İnternet Bağımlısı Olma

Başarısız kişiler genellikle sürekli televizyon izler ve internette dolaşır. Gereksiz konularla kendilerini meşgul ederler ve hiçbir fayda sağlamayan alışkanlıkları vardır.

  1. Hainlik Yapma

Başarısız kişilerin sizi sırtınızdan bıçaklamaya en müsait kişiler olduğunu söylemekte fayda var. Kendileri başarılı olamadıkları için sizin başarınızı da kıskanarak hareket ederler. Başkalarını yaralayarak mutlu olurlar.

Etrafınızda bu özelliklere sahip kişiler mutlak vardır ve olacaktır. Tek yapmanız gereken onları size zarar veremeyecekleri bir mesafede tutmaktır.

Etiketler