Ev Arkadaşının Yatağını Airbnb’de Kiralayan Adam

İyi bir ev arkadaşı; evi toplar, yemek yapar, ortalıkta kirli tabak bırakmaz. Tabii ki eve gelen gideni olsa da ev arkadaşının yatağında misafirlerini yatırmaz. Bir de kötü ev arkadaşı bulunuyor ki ev arkadaşının odasını kullanmakla kalmayarak bir de bunun üzerinden para kazansın.

Dijital sanat işleriyle uğraşan Robert Corwin, işi gereği California ve Chicago arasında gidip geliyor. California’dan Chicago’ya son dönüşünde ise ev arkadaşı ona pek de hoş olmayan bir sürpriz hazırlamış.

Corwin, Chicago’daki evine geldiğinde, içki dolabındaki içkilerin bittiğini ve yemek odasındaki masada bir nargile olduğunu görüyor. Tabii ki sürpriz bununla bitmiyor. Yatak odasına giden Corwin, burada yabancı bir çiftin yaşadığını görüyor ve gözlerine inanamıyor.

CBS Chicago’ya konuşan Corwin, ilk başta afalladığını ve kafasında birçok şey kurduğunu söylüyor. Corwin, “Böyle bir durum karşısında kafanızda birçok şey kuruyorsunuz. Burada neler oluyor? Seks partilerinden uyuşturucuya kadar her şey olabilirdi.” şeklinde konuşuyor.

Durum karşısında şaşkınlığını attıktan sonra, olayın aslını araştıran Corwin, Airbnb üzerinden Chicago’daki evinin bir odasının listelendiğini görüyor. Olayın anlaşılmasından sonra doğal olarak Corwin, ev arkadaşını evden kovuyor.

Durum hem Corwin hem de Airbnb üzerinden paylaşımlı ev kiralayanlar için de oldukça kötü. Çünkü Airbnb’yi kullananların bu durumdan haberleri yok. Aynı zamanda Airbnb de evin kullanım koşulları hakkında herhangi bir hak talep etmiyor ve üçüncü şahıslar arasındaki özel kontratlarda herhangi bir aracılık yapmıyor. Bu durumu da zaten sonrasında Corwin’e belirtmişler.

Yine de siz siz olun ev arkadaşınız bulaşıkları yıkamadığında ya da etrafı dağıttığında çok da fazla şikayetçi olmayın. Siz evde yokken, odanızı birilerine de kiralamadığına dua edin 🙂

Etiketler