Kampçıların Airbnb’si Hipcamp ile Kamp Alanlarını Keşfedin!

Airbnb olur da kampçıların Airbnb’si olmaz mı? Amerika’da halka açık tüm kamp alanlarını ve arazi sahiplerinin kampçılara izin verdikleri alanları gösteren yeni site Hipcamp ile artık dünyanın herhangi bir yerinde kamp kurabilirsiniz. Hipcamp, şehirden kaçmak isteyenlerin ve 5 yıldızlı otel yerine doğadaki 5 milyon yıldızı tercih edenlerin yeni adresi olacak.

Şimdilik sadece Amerika’daki 300 binden fazla kamp noktasını ve kiralanabilir özel arazileri görebileceğiniz Hipcamp’e diğer ülkelerdeki kamp alanları da yakında eklenecektir diye düşünüyorum.

Hipcamp’in paylaştığı ilk kamp alanları ve kiralık araziler Kaliforniya’dan seçilmiş. Bunlara daha sonra Amerika’nın 50 eyaleti de eklenmiş. Tüm listelemelerde bölgenin fotoğrafları, haritası, bulunduğunuz konuma olan uzaklığı ve yapılabilecek aktiviteler yer alıyor. Kullanıcılar yer durumunu kontrol edip kamp alanına rezervasyon yapabiliyorlar. Girişim ayrıca siteye kayıt olacak arazi sahiplerine 500 $ ve yeni arazi sahipleri öneren üyelerine 500 $ kredi sunuyor. Böylelikle site sunduğu teklif sayısını yukarı çekmeyi amaçlıyor.  Ayrıca Hipcamp yeni kamp alanlarının yaratılması sürecine de katkı sağlamayı planlıyor. Tuvaletlerin ve mutfak alanlarının bakımı gibi çalışmalara destek olmayı amaçlıyor.

%60’ı özel mülklerden oluşan Amerika’da Hipcamp’ın gideceği çok yol var gibi.

Etiketler