Rocket İnternet Girişimlerinden ClickBus Türkiye’de 1. Yılını Kutluyor!

2013 yılı Ağustos ayında kurulan, şu an Brezilya, Meksika, Türkiye ve Kolombiya’da* hizmet veren Rocket Internet girişimlerinden otobüs bileti satın alma platformu ClickBus’ın Türkiye operasyonu 1. yaşını kutluyor. Bugün yurt içinde 15.000’den fazla güzergaha otobüs bileti sunan ClickBus, 100’den fazla otobüs firmasının biletlerini karşılaştırma ve online bilet satın alma imkanı sağlıyor.

ClickBus Genel Müdürü Ömer Küçükdere; ” Şirketimizin amacı daima otobüs bileti satın almak isteyen yolcuları tek bir platformda toplamak ve onlara en iyi hizmeti sunmak.  Geçtiğimiz bir yıl içerisinde ClickBus farklı alanlarda müşterilerine kaliteli hizmet sunmak amacıyla birçok atılımda bulundu. Yola çıktığımızda 67 otobüs firmasının biletlerini sağlıyorduk, şu anda 105 firmayla çalışıyoruz. Şubat ayından itibaren ise mobil uygulamalarımızı yayına aldık. Rakamlara baktığımızda ise ClickBus Türkiye olarak 2015 yılındaki aylık ortalama bilet satışımızın yıl sonu itibariyle 2014 rakamlarının 6 katına çıkacağını öngörmekteyiz” şeklinde bilgi verdi.

Geçtiğimiz yıl boyunca otobüsle seyahat alışkanlıklarını da gözlemlediklerini söyleyen Küçükdere, “ClickBus üzerinden en çok tercih edilen güzergah Ankara – İstanbul oldu. En az bilet alınan rotalara da Zonguldak ve Sakarya’yı örnek verebiliriz. Gece yolculukları toplam satışlarımızın %52’sini oluştururken en fazla bilet alınan saat gece 23.59 seferi oldu. ClickBus’la bilet alan yolcularımız 1 yılda 150 milyon kilometre yol katettiler. ” dedi.

ClickBus’la yolcular seyahat rotasını ve tarihini girdikten sonra listelenen otobüs firmalarının sefer saatlerini ve fiyatlarını karşılatırarak koltuk seçimlerini yapabiliyor ve kredi kartı veya banka kartıyla ödemelerini gerçekleştirebiliyor. Kredi kartıyla alışverişte 6’ya varan taksit imkanı da sunan ClickBus’tan bilet almak isteyen kullanıcılar ClickBus internet sitesini ziyaret edebilir veya iOS ve Android uyumlu mobil aplikasyonlarını indirebilirler.

*ClickBus daha önce faaliyette bulunduğu Almanya, Polonya, Tayland ve Filipinler’deki çalışmalarına geçtiğimiz dönemlerde son verdi.

Etiketler