Twitter’da Artık Doğum Gününüzü Gösterebilirsiniz

Twitter kullanıcıları arasındaki etkileşimi artırmak ve reklamverenlere yeni hedefleme imkanları sunabilmek için bir özelliği daha devreye aldı: Artık Twitter’da doğum gününüzü gösterebileceksiniz.

Profilinize doğumgününüzü eklemek için, “Edit profile”’a tıklayıp isterseniz doğum günü bilgilerinizi ekleyebilirsiniz. Ayrıca bu bilgiyi kimin görebileceğine siz karar verirsiniz. Doğum yılınızın görünürlük ayarları, doğum günü ve ayınızınkinden farklıdır, dolayısıyla bilgilerinizin istediğiniz kadarını paylaşmak sizin elinizde. Bu konuda daha fazla teknik bilgi almak için Twitter’ın yardım sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Twitter_Doğum_Günü

Eminim Twitter önümüzdeki günlerde daha fazla benzer özelliği devreye alarak, reklam verenleri daha da tatmin edecek hedefleme imkanlarını hayata geçirecektir. Aslında baktığınız zaman Twitter’ınki çok akıllı bir strateji. İlk başta kullanıcıyı en az bilgi ile içeri alıp, sonra zamanla gerekli verileri elde etmek; ilk aşamada, üye olacak kişiden çok sayıda bilgi toplamaya çalışan Türkiye’deki kimi e-ticaret sitelerine örnek olmalı diye düşünüyorum.

Etiketler