Citi Ventures Bankadan Bankaya Kredi Pazaryeri Capstack’a Yatırım Yapıyor

Varlık riskini azaltmak için tasarlanmış bir bankadan bankaya pazaryeri olan Capstack Technologies, Citi Ventures’tan stratejik bir yatırım aldı.

Citi’nin büyüklüğü açıklanmayan yatırımı, geçen yıl Miami merkezli Capstack için yapılan 6 milyon dolarlık finansmanın ardından geldi.

Son yıllarda ABD bankacılık sektörü, varlık yoğunlaşması riskleri, likidite zorlukları ve ticari gayrimenkul yatırımlarına ilişkin artan endişeler nedeniyle Silikon Vadisi Bankası gibi yüksek profilli başarısızlıkların damgasını vurduğu çalkantılı dönemlerden geçti.

Capstack pazaryeri, toplu olarak 3,4 trilyon dolar değerindeki varlıkları yöneten ülkenin 4123 topluluk ve bölgesel bankası için şeffaflığı, işbirliğini, verimliliği teşvik etmek ve karlılığı artırmak ve varlık çeşitlendirmesi yoluyla risklerini azaltmaları için tasarlandı.

Citi Ventures Direktörü Jeff Flynn şunları söylüyor: “Capstack Technologies’in yenilikçi yaklaşımı, küçük bankaların riski yönetme ve işlerini büyütme şeklini temelden değiştirebilir ve sonuçta Citi’nin finansal hizmetler ekosisteminin bu büyük segmentiyle farklı şekilde etkileşim kurması için fırsatlar yaratabilir. ”

Bu arada Capstack bir danışma kurulu oluşturdu ve liderlik ekibini güçlendirdi. Lewis & Clark Bancorp’un başkanı Trey Maust, TransPecos Banks’in icra başkanı Patrick Kennedy ve Kennedy Sutherland’dan Dub Sutherland yönetim kuruluna katılıyor. David McArdle bankacılık ilişkileri, Randy Riffle ise müşteri ve platform operasyonları sorumlusu olarak katılıyor.

Etiketler