Monzo, Yatırım Özelliğini Devreye Aldı

Monzo, İngiltere’deki dijital bankanın müşterilerine istedikleri zaman sadece 1£ gibi düşük bir miktarı çoklu varlık fonlarına yatırma olanağı sunan bir yatırım özelliği tanıttı.

Monzo için yapılan bir YouGov anketine göre, İngilizlerin yaklaşık %70’i şu anda yatırım yapmayı erişilebilir ve basit hale getiren bir ürün için nereye başvuracaklarını bilmiyor.

Banka, Monzo Investments aracılığıyla bunu değiştirmek istiyor ve süreci basit, uygun fiyatlı ve doğrudan uygulama üzerinden erişilebilir hale getirmeyi vaat ediyor. Müşteriler, dikkatli, dengeli veya maceracı olmak üzere üç farklı risk profili arasından seçim yapabilirler ve ardından sadece 1£ kadar az bir miktarı BlackRock’un çoklu varlık fonlarına yatırabilirler.

Monzo’nun milyonlarca kullanıcısı, yatırım değerlerinin %0,59’u oranında bir ücretle sunulan bu hizmet için bir bekleme listesine katılmaya davet ediliyor.

Plum ve Chip gibi Fintech’ler halihazırda yatırım uygulamaları sunuyor ancak Monzo, yaptığı araştırmanın insanların %57’sinin harcamalarını, tasarruflarını ve yatırımlarını aynı yerden takip edebildikleri takdirde kontrolün daha fazla kendilerinde olduklarını hissedeceklerini gösteriyor.

JPMorgan Chase’in Birleşik Krallık’taki dijital bankası da 2021 yılında 700 milyon Sterlin karşılığında satın aldığı varlık yönetim şirketi Nutmeg aracılığıyla yatırım hizmetleri sunuyor.

Monzo CEO’su TS Anil şunları söyledi: “Bu, karmaşık ve erişilemez olarak algılanan finansın başka bir köşesine Monzo damgasını vururken, parayı herkes için çalışır hale getirme misyonumuzda önemli bir sonraki adımdır. Birleşik Krallık’ta milyonlarca insan yatırım yapmanın kendilerine göre olmadığını düşünüyor – artık öyle değil.”

Etiketler