Klarna Çalışanlarının Yarısı ChatGPT Enterprise Kullanıyor

Klarna, OpenAI’ın ChatGPT’sinin kurumsal versiyonunu ilk benimseyenlerden biri oldu ve BNPL devinin işgücünün yarısı artık bu teknolojiyi kullanıyor.

Klarna, ChatGPT üretken yapay zeka botu bu yılın başlarında piyasaya sürüldüğünde, alışveriş yapanlara kişiselleştirilmiş ürün önerileri sunmak için bir eklenti oluşturan ilk firmalardan biriydi.

Şimdi İsveçli firma, dahili kullanım için daha fazla hız, daha iyi kullanılabilirlik ve kurumsal düzeyde veri güvenliği sunan ChatGPT Enterprise’dan yararlanıyor.

Yaklaşık 2.500 Klarna çalışanı artık API’ye erişebiliyor ve teknolojiyi yapay zeka destekli alışveriş önerilerinden müşteri hizmetlerini kolaylaştırmaya kadar geniş bir yelpazede kullanıyor.

CEO Sebastian Siemiatkowski ChatGPT Enterprise kullanımını genişletmek için şunları söylüyor: “En yakından takip ettiğim şeylerden biri de kaç çalışanımızın OpenAI hesabını kullandığı. Şu anda 5.000 çalışanımızdan 2.500’üne ulaşmış durumdayız. Yani herkesi bu teknolojiyi test etmeye ve keşfetmeye zorlamamıza rağmen, çalışanlarımızın yalnızca yüzde 50’si günlük olarak kullanıyor. Bu nedenle OpenAI’nin harika teknolojisini daha fazla kişinin kullanmasını sağlamak için yeni yollar bulmalıyız.”

Etiketler