Salesforce, OpenAI Ortaklığının Bir Parçası Olarak Slack’e ChatGPT’yi Ekleyecek

Salesforce Inc Salı günü yaptığı açıklamada ChatGPT yaratıcısı OpenAI ile birlikte çalışarak chatbot hissini işbirliği yazılımı Slack’e ekleyeceğini ve genel olarak iş yazılımlarına üretken yapay zeka getireceğini söyledi.

San Francisco merkezli şirket, EinsteinGPT adını verdiği teknolojinin, işletmelerin e-posta taslakları, müşteri hesap bilgileri ve bilgisayar kodu oluşturmasına yardımcı olmak için tescilli yapay zekasını OpenAI dahil olmak üzere dış ortaklarınkiyle birleştireceğini söyledi. ChatGPT ayrıca kullanıcıların konuşma dizilerini özetlemelerine ve diğer sorguları ele almalarına yardımcı olmak için Slack ile entegre olacak.

Bu hamle, teknoloji şirketleri arasında araçlarını, geçmiş verilerden gelen girdilere dayanarak yeni metin, görüntü ve diğer içerikler oluşturabilen üretken yapay zeka ile donatma yarışını yansıtıyor.

Örneğin Microsoft Corp , yatırım yaptığı bir şirket olan OpenAI’nin teknolojisinin Teams ürününde toplantı notları oluşturabileceğini ve Viva Sales aboneliği aracılığıyla satıcılara e-posta yanıtları önerebileceğini duyurdu. Teams Slack ile rekabet ediyor.

Salesforce’ta genel müdür olan Clara Shih, basın toplantısında yaptığı açıklamada, duyurunun işletmelerin yeni gelişen teknolojiye yönelik taleplerine yanıt verdiğini söyledi. Shih, Salesforce’un tescilli verilerinin ve yapay zeka modellerinin teklifini farklılaştırmaya yardımcı olacağını söyledi.

Salesforce’un üretken yapay zeka araçlarının, şirketlerin “müşterileriyle nasıl etkileşim kuracaklarını tamamen yeniden hayal etmelerine” yardımcı olacağını söyledi.

Salesforce ayrıca üretici yapay zeka girişimlerine yatırım yapmak için bir fon oluşturduğunu da duyurdu.

Etiketler