Brezilyalı Neon 80 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Brezilyalı dijital banka Neon, kredi kartlarına odaklanan ilk Kredi Hakları Yatırım Fonu (FIDC) için 80 milyon dolar yatırım aldı.

Yapılan açıklamada, yatırım fonunun hacminin 170 milyon dolara çıkacağı ve bu fonun Neon’un Brezilyalı işçilere kredi sağlamak için teknolojisini ve kredi analiz modellerini geliştirmesine olanak sağlayacağı belirtildi. 

Brezilyalı dijital banka, 2021’i toplam 270 milyar dolarlık kredi portföyü ile sonlandırdı ve FIDC’nin büyüme stratejisine daha fazla esneklik getireceği fikrinde.

Neon CFO’su Jamil Marques, “Kredi aracımız olgunluğa erişti ve FIDC kaynakları bize orta-uzun vadede portföyümüzü sürdürülebilir ve dengeli bir şekilde genişletmeye devam etme gücü verecek. Odak noktamız Brezilyalı işçiler ve krediye giden yolları inşa etmede her daim eşitsizlikleri azaltma misyonuyla hareket ediyoruz.” dedi.

Bu yatırım, Neon’un bordrodan düşülebilir FIDC için 40 milyon dolarlık bir yatırımın ardından bu yıl özel kredi piyasasında gerçekleştirdiği ikinci yatırım toplama çalışması.

Etiketler