Morgan Stanley ve Mastercard, Kolay Kredi Girişimi TomoCredit’e Yatırım Yaptı

İlk kez kredi alacakların kredi notu oluşturmasına yardımcı olmak için tasarlanmış ABD’li kredi kartı girişimi TomoCredit, Morgan Stanley’nin Next Level Fund’ı ve Mastercard’ın katıldığı B Serisi yatırım turunda 22 milyon dolar yatırım aldı.

GoldHouse, Asian Hustle ağı ve Hyphen Capital de yatırım turuna katılırken, Silicon Valley Bank girişime 100 milyon dolarlık borç finansmanı sağladı.

Bir göçmen ve kadın girişimci tarafından kurulan TomoCredit, ABD’de kredi geçmişi olmayan 40 milyon göçmeni ve uluslararası öğrenciyi hedefliyor.

Mastercard’ın sahip olduğu açık bankacılık oyuncusu Finicity tarafından desteklenen firmanın tescilli underwriting algoritması, kredi notu olmayan ve yüksek potansiyele sahip ihtiyaç sahiplerini belirliyor. Daha sonra kredi kontrolü, depozito, APR (yıllık ödenecek faiz) ve hiçbir ücret gerektirmeyen bir kredi kartı oluşturuyor.

Yeni finansmanın devreye girmesiyle ABD’li girişim, otomobil kredilerine ve konut finansman sistemine genişlemeye hazırlanıyor.

TomoCredit CEO’su Kristy Kim, ”Birinci nesil Güney Koreli bir göçmen olarak, TomoCredit ile göçmen topluluklarının Amerikan rüyasına daha hızlı ulaşmalarına yardımcı olmak istedim.” dedi.

Etiketler