Minecraft İklim Değişikliği Dünyası Oyunculara Enerji ve Su Eğitimi Verecek

Minecraft

Zihinleri bulandırmadan iklim değişikliği eylemini alakalı, anlaşılır ve eyleme geçirilebilir hale getirmenin bir yolunu bulmak, çalışmalarına ivme kazandırmak isteyen savunucular için çok önemli. Dijital eğitim şirketi Skewb Climate ve Minecraft, iklim değişikliği odaklı yeni bir oyun dünyası yaratmak için işbirliği yaptı.

Eğitim modülleri, oyuncuların zorlukların üstesinden geldiği ve kararlarının gerçek zamanlı çevresel sonuçlarını takip edebildiği serüvenler olarak oluşturuluyor. 

Ders paketlerinin bir parçası olarak şirket, modüllerini müfredatlarında kullanmak isteyen öğretmenlere ve bu tür cihazlara düzenli erişimi olmayan topluluklara eğitim veriyor.

Oyunun karbon monoksit kısmı, bir laboratuvar ziyareti, oyunculara gazın kendisi ve neden olduğu hasarın yanı sıra potansiyel olarak tehlikeli durumların nasıl düzeltileceği hakkında bilgi vermeyi içeriyor. 

Antarktika keşif gezisi, öğrencilerin endüstriyel aktivitenin çevrenin sağlığını nasıl değiştirdiğini görmek için buzu analiz etmelerini sağlıyor ve oyunculardan yeni, yeşil enerji alternatifleri üretme konusunda yaratıcı olmalarını istiyor.

Halihazırda kamu hizmeti şirketleri ile çalışan Skewb Climate, inşaat işletmeleri ve diğer endüstriler ve kuruluşlarla işbirliği yaparak içeriğini genişletmeyi planlıyor.

Etiketler