Monzo’dan Personele Üç Aylık Ücretli İzin

Monzo, çalışanlarının iş ve özel yaşam dengesini iyileştirmek için dijital bankada 4 yılı aşkın süredir çalışan personele üç ay ücretli izin kullanma hakkı sunacağını açıkladı.

İlk olarak Financial Times tarafından duyurulan haber Monzo tarafından da doğrulandı. Açıklamaya göre bu hak her dört yılda bir yenilecek ve çalışanların bu izni seyahat etmek veya aileleriyle geçirmek için teşvik edilmesi sağlanacak. 

Çalışanlar bu izni isterlerse tek seferde kullanabilecek veya birer aylık sürelerde… Monzo Çalışan Deneyimi Direktörü Tara Ryan, bu değişikliği uzun süredir şirkette çalışanlar için “dönüştürücü” olarak nitelendiriyor. 

Söz konusu karar, şirketin kurucusu ve eski CEO’su Tom Blomfield’ın pandeminin ortasında şirketi büyütme baskısının zihinsel sağlığına zarar verdiğini açıklayarak bankadan ayrılmasından bir yıl kadar sonra geldi. 

Blomfield’ın ayrılmasından kısa bir süre sonra, çalışanların refahına yeniden odaklanan Monzo, Mayıs 2021’de hamilelik sonlandırılmasından etkilenenlere 10 gün fazladan ücretli izin verileceğini duyurmuştu. Personel iki haftadan daha uzun bir süreye ihtiyaç duyduğu takdirde ek iznin de onaylanabileceği belirtilmişti.

Geçtiğimiz hafta Monzo, ABD’deki beta sürümünü tamamladı ve tüm Amerikalılar’ın kullanımına sunuldu. Monzo mobil uygulaması indirilerek 10 dakika içerisinde hesap oluşturmak, para yönetim özelliklerine ulaşmak ve temassız bir banka kartına erişmek mümkün.

Etiketler