Gençlerin Herhangi Bir Yerde Basketbol Sahası İnşa Etmesini Sağlayan Reklam Kampanyası

Reebok, çocukların herhangi bir yerde bir basketbol sahası oluşturmasına yardımcı olan bir dijital artırılmış gerçeklik (AR) aracını piyasaya sürdü 

Planlanmamış basketbol maçı, kentsel yaşamın sürekli bir öğesi. Ancak şimdiye dek genellikle bir basketbol sahası ve potaya ihtiyaç duyuldu. Reebok, kentsel kimliğini geliştirmek amacıyla, herhangi bir alana bir düzenleme sahası için işaretler yansıtan bir artırılmış gerçeklik aracı geliştirdi.

Araç, bir basketbol sahasının boyutlarını otoparklar, ara sokaklar, oyun alanları ve diğer kullanılabilir alanlara çizmek için herhangi bir akıllı telefondaki kamerayı kullanıyor. Oyuncular aracı bir rehber olarak kullanabiliyor, böylece geçici bir çember için üç sayı çizgisini, serbest atış çizgisini ve geçici potanın yüksekliğini tam olarak nereye işaretleyeceklerini biliyor. Courting Greatness, mobil bir araç olarak mevcut ve bir QR kodu taraması ile erişilebiliyor.

Araç, Reebok sponsorluğundaki NBA oyuncusu Allen Iverson’ın adını taşıyan yeni Question Mid “Iverson Four” ayakkabısının piyasaya sürülmesiyle aynı zamana denk gelen Reebok’un yeni Courting Greatness kampanyasının bir parçası. Kampanya, yeni Reebok ürünlerinin piyasaya sürülmesini desteklemek üzere basketbol sahası kurulumları oluşturmak için büyük ABD şehirlerinde bir sanatçılar komisyonu içeriyor.

Reebok kısa süre önce projeyi şöyle tanımladı: “Reebok, kendi şehirlerinde kendi sahalarını yapmak inşa etmek için Courting Greatness dijital aracını kullanacak dört çağdaş sanatçıyla ortaklık kurdu. Özgün basketbol sahalarının her biri hem sanat deneyimi hem de aktif bir oyun alanı olarak işlev görüyor. Ziyaret halka açık.” Reebok’un ABD’deki pazarlama müdürü Inga Stenta geçtiğimiz günlerde kampanyanın amacının, basketbolun, geleneksel spor anlayışına uymadığı için genellikle göz ardı edilen bir yönünü canlandırmak olduğunu söyledi.

Etiketler