Arya Kadın Yatırım Platformu’nun 2021 Yılında 7. Yatırımı Tridi.Co’ya

Türkiye’de kadın ortaklı girişimlere yatırım yapan tek platform olan Arya Kadın Yatırım Platformu, bu yılın yedinci yatırımını Tridi.co’ya yaptı. Tridi.co; geliştirdiği yapay zeka ve yazılımlar ile 3D Baskı, CNC İşleme, Silikon Kalıplama, Enjeksiyon Kalıplama, Sac Metal Şekillendirme gibi birçok farklı alanda üretim tedarik hizmeti veriyor.

Arya Kadın Yatırım Platformu’nun her ay üç girişimciyi Arya Yatırım Komitesi ile tanıştırdığı Yatırımcı Gününde, Yatırım Komitesi’yle buluşan Tridi.Co, talebe özel üretim pazarında, B2B şeklinde yönetilen pazar yeri iş modeli ile üretim hizmeti ihtiyacı duyanlara dijital teklif sunma ve sipariş takip platformu sunuyor.

Arya Kadın Yatırım Platformu adına Tridi.co yatırımının liderliğini yürüten Arya Challenge Club üyesi ve Arya Yatırım Komitesi Üyesi, Arzum Pazarlama ve Ürün Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Mehtap Yıldız: “Arya yatırımcı günlerinde her ay farklı alanlarda faaliyet gösteren girişimlerle tanışma imkanı yakalıyoruz. Tridi.co ülkemizin güçlü olduğu üretim altyapısını, geliştirdikleri yapay zeka destekli teknoloji ile dijitalleştirerek kullanıcılara bu altyapıyı sistematik, kontrollü ve yüksek kaliteli bir şekilde sunuyor. Bu açıdan başta ülkemizde olmak üzere özellikle Avrupa ülkeleri için hem müşteri hem de tedarikçi özelinde büyük bir potansiyeli olduğunu düşünüyoruz. Arya yatırımcıları olarak kadın girişimcilere destek olmaya devam etmek istiyoruz.” dedi.

Tridi.co, 336 Bin Dolar yatırım aldı.

TechOne VC liderliğinde gerçekleşen yatırım turuna Arya Kadın Yatırım Platformu’nun yanı sıra Galata Business Angels da katıldı. Yatırım turunda Arya Kadın Yatırım Platformu’ndan melek yatırımcı olarak; Ahu Serter, Burcu Sarıahmetoğlu, Gülçin Atalay Tunç, İlhami Koç, Mehtap Yıldız, Melis Kızıldağ Karakaş, Meltem Aydın, Münteha Adalı, Müjde Ayşem Ergin, Nilüfer Günhan ve Rıza Kadılar yer alıyor.

Üretim tedarik süreçleri Tridi ile artık daha hızlı!

Sipariş Takip Platformuna kayıtlı 70’den fazla üretim partnerlerini bulunduran Tridi.Co; 3D Baskı, CNC İşleme, Silikon Kalıplama, Enjeksiyon Kalıplama, Sac Metal Şekillendirme alanlarında hizmet verirken dijitalleşmemiş fiyatlandırma, hızlı teklif alamama, üretime geçme süreleri, üretim takip ve ürün kalite garanti süreçleri ile alakalı sorunları yapay zeka destekli yazılımlar ile çözerek daha şeffaf, hızlı ve verimli bir hale getirmeye olanak sağlıyor.

Tridi Kurucu ortaklarından Sultan Nur Bulut; “Tridi ekibi olarak, 2014’ten bu yana üretim dikeyinde çalışmalar yapıyoruz. Yeni iş modelimiz ile 250 milyar dolarlık endüstriyel üretim pazarında global bir oyuncu olarak yerimizi alacağız. Geliştirdiğimiz yapay zeka tabanlı teknolojiler ile üretimin dijitalleşmesi konusunda öncü olma hedefindeyiz. Mekatronik mühendisi bir kadın girişimci olarak, endüstriyel üretim alanında çalışmak ve teknoloji geliştirmek çok keyifli ve heyecan verici bir deneyim.” dedi.

Etiketler