Stripe ve Grab Yöneticileri Güneydoğu Asya Fintech Melek Yatırımcı Ağına Katıldı

PayPal, Stripe ve Grab dahil olmak üzere bir dizi fintech devinin üst düzey yöneticileri, Güneydoğu Asya’da bulunan erken evredeki girişimlere para yatırmayı planlayan bir melek yatırım ağı başlatmak için bir araya geldi.

Saison Capital ve Finantier tarafından bir araya getirilen Fintech Melek Operatörleri ağı, yatırımlar yapacak ve sahadaki kapsamlı uzmanlıklarını bölgedeki fintech girişimlerine taşıyacak.

Ağ, destekçi tabanlı bir sendika yapısı ile çalışacak ve ilk grupta 100 kadar fintech kurucusu, yöneticisi ve operatörünü dahil edecek. Ağdan gelen sermaye, standart bir melek yatırım yapısı aracılığıyla anlaşmayla ilgilenen yatırımcılar tarafından toplu olarak dağıtılacak.

Bu sırada, borç verme ve ödemeler gibi belirli alanlardaki şirketler, seçilmiş bir grup uzman operatörden gelen sermayeye erişebilecekler.

Katılımcı melek yatırımcılar arasında Grab Financial, Wise, PayPal, Stripe, Revolut ve Remitly’den yöneticiler var.

Stripe girişim ekosistemi lideri Sagar Gupta şunları söylüyor: “Güneydoğu Asya’daki risk sermayesi ekosistemi son birkaç yılda hızlı bir şekilde gelişti. Yine de, belirli bir dikey sektörde operasyonel katma değere odaklanan bir melek yatırımcı koleksiyonuna sahip olmak nadirdir. Küresel olarak etkili bir ekosistem oluşturmak adına bölgedeki Fintech Melek Operatörlerinin etkisini görmek beni çok heyecanlandırıyor.”

Etiketler