Hayatı Kolaylaştıran Yeni Dijital Platform: Pazarama

Pazarama, İş Bankası’nın e- ticaret alanındaki yetkinliklerini yeni bir ekosisteme dönüştürmek adına, bazı fonksiyonları bünyesinden ayrıştırarak (spin-off) devrettiği Topkapı Danışmanlık Elektronik Hizmetler Pazarlama ve Ticaret A.Ş. şemsiyesi altında hayata geçti. 

Pazarama, online alışveriş ve hizmetlere tüm paydaşlar için yenilikçi ve farklı bir anlayış getiriyor. Günümüzde büyük bir hızla yaygınlaşmakla beraber gitgide birbirine benzeşen hizmetler sunulan e-ticaret sektöründe sadece ürün satışına değil aynı zamanda ekosistem anlayışı ile hizmete ve marka işbirliklerine odaklanıyor. Pazarama, değer ve dayanışma odaklı, yerel üreticilere güç veren bir bakış açısıyla  e-ticarete 360 derece bakabilen bir platform olarak doğuyor.  

Pazarama, yolculuğuna ilk olarak Maximum Mobil uygulaması içinde başlıyor 

Herkesin Maximum Mobil’i indirerek kolayca ulaşabileceği Pazarama’da ürün ve hizmet satışlarının yanı sıra mobil ödeme deneyimi de yaşanıyor. Pazarama’da giyimden kırtasiyeye, elektronikten evcil hayvan ürünlerine ve oyunlara kadar çok geniş bir yelpazede farklı ürünleri bulmak mümkün. Araçtan inmeden akaryakıt ödemesi, ulaşım kartı yüklemesi ve market alışverişi, yemek siparişi, dijital oyun kodu gibi mobil ödeme imkanlarının yanı sıra restoran indirimleri de sunan Pazarama, kullanıcılarına günlük hayatın her anında tek uygulamadan ihtiyaçlarını karşılamayı vadediyor. Pazarama tüm bu hizmetleri tek bir platformdan sunarken, ödeme anında kullanıcılarına indirim, taksit, puan gibi pek çok kolaylık da sunuyor. 

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı ve Topkapı Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Sezen, “Çağın gereksinimi ve müşteri beklentileri paralelinde, ödeme sistemleri alanındaki gücümüzü, yükselen değer e-ticaret alanındaki yetkinliklerimizle birleştirmek ve bu alanda farklılaşmak amacıyla, daha önce Maximum Mobil’in ekosistem fonksiyonlarını devrettiğimiz grup şirketimiz Topkapı A.Ş.’yi görevlendirmiştik. 

Pazarama ile herkes, tek uygulama üzerinden hem ürün ve hizmet satın alabilecek hem de bu işlemleri kolaylaştıran ödeme ve finansman imkânlarına başka bir uygulamaya gerek kalmadan ulaşabilecek. Pazarama ile finansal hizmetleri ve e-ticareti birbirine yaklaştırırken, iki alanda da değer odaklı bir platform ile hizmet vereni ve alanı bir araya getirmeyi amaçlıyor; alışveriş paydasında Anadolu’nun dijitalleşmesi ve günümüzün e-ticaret dünyasının parçası haline gelmesine katkı sağlayabilmeyi Bankamızın kurulduğu günden bu yana taşıdığı misyonun bir parçası olarak görüyoruz. Pazarama’nın doğuşunda yanımızda bulunan, beraber yürümeye ve büyümeye devam ettiğimiz tüm iş ortağı paydaşlarımıza  içtenlikle teşekkürlerimizi sunuyoruz. Yeni başlayan bu yolculuğumuzda ekosisteme değer katacağımıza inanıyoruz.” dedi. 

DigitalTalks İlkbahar21’de İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen’i 1 Haziran tarihinde ağırlama şansımız olmuştu. Bu sohbetin tamamına aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz:

Etiketler