Google’ın İlk Perakende Mağazası Geçtiğimiz Günlerde Açıldı

Yıllarca süren pop-up mağaza denemelerinin ardından Google, New York’un Chelsea semtindeki ofislerinin altında bulunan ilk mağazasıyla nihayet fiziksel perakende sularına ayak basıyor. Mağaza öncelikle Pixel telefonlar, Nest akıllı ev aletleri, Fitbit akıllı saatler ve çeşitli diğer cihazlar dahil olmak üzere Google’ın kendi donanım ürünlerini içerecek. Ayrıca bir dizi üçüncü parti aksesuar ile Google markalı şapka ve tişörtler gibi promosyon ürünleri de olacak.

Google Store çok fazla ışık ve aynı zamanda sıcak ahşap tonlarıyla dolu. Google, mantar ve ahşap mobilyaları tasarlamak için yerel bir sanatçıyla nasıl çalıştığını vurguladı. Ayrıca çevresel tasarımı için Leeds’ten platin derece almasıyla gurur duyuyor. Örneğin mobilya ve döşemelerin çoğu geri dönüştürülmüş malzemelerden yapıldı.

Mağazanın dışında çeşitli Google ürünlerini içeren diorama kutuları bulunuyor. Oyun oynamak için bir Stadia odası, Google’ın oturma odası ürünlerini sergilemek için başka bir oda var. Şirket ayrıca, Google Translate’den başlayarak, Google teknolojilerini sergileyeceği dairesel bir cam kabin inşa etti.

Google, Pixel telefonlar için yerinde onarım ve tüm donanım cihazları için ürün desteği sunacağını söylüyor. Kurumsal kullanıcılar için değil, yalnızca tüketici ürünleri için olsa da, bir miktar yazılım desteği de sunacak.

Mağaza kapılarını 17 haziranda açtı.

Etiketler