Snap, Artırılmış Gerçeklik (AR) Şirketi WaveOptics’i 500 Milyon Doların Üzerinde Bir Fiyata Satın Alacak

Snap Inc geçtiğimiz Cuma günü yaptığı açıklamada, İngiltere merkezli artırılmış gerçeklik (AR) teknolojisi şirketi WaveOptics Ltd’yi 500 milyon doların üzerinde bir fiyata satın alacağını belirtti.

İlk olarak The Verge tarafından haberi yapılan ve bir Snap sözcüsü tarafından doğrulanan anlaşma, fotoğraflı mesajlaşma uygulaması Snapchat’in sahibi olan Snap’e AR gözlüklerinin her yerde bulunabileceği bir geleceğe doğru yol almada yardımcı olacak.

Snap, Facebook Inc ve Apple Inc gibi diğer teknoloji devleriyle birlikte akıllı telefondan sonraki teknolojik devrim olabilecek AR cihazları geliştirmek için yarışıyor.

AR gözlüğün ardındaki vizyon, bir kullanıcının yol tariflerini sanal olarak önünde görmesine veya çevresindeki sembol bir yapı hakkındaki bilgileri almasına imkan verebilmesidir. 

Snap, WaveOptics’e verilecek 500 milyon doların yarısını hisse senedi olarak ödeyeceğini ve diğer yarının ise iki yıl içinde nakit veya hisse senedi olarak ödeneceğini söyledi. Snap; Santa Monica, California merkezliyken WaveOptics’in genel merkezi ise Oxford, İngiltere’de bulunuyor.

Geçtiğimiz Perşembe günü Snap, iki yerleşik kamera, iki hoparlör ve dört mikrofon ile AR’yi birleştiren Spectacles gözlüklerinin yeni bir versiyonunu tanıttı. 

Yeni gözlükler halka satılmayacak ve yalnızca gözlüğü kullanmak için müracaat eden artırılmış gerçeklik (AR) geliştiricilerinin kullanımına sunulacak.

Etiketler