İngiliz Fintech Şirketi Revolut Yeni Finansman ile 10 Milyar Dolar Değerleme Yolunda

Sky News geçtiğimiz günlerde, dijital bankacılık uygulaması Revolut’ün şirkete 10 milyar doların üzerinde değer biçecek yeni bir finansman yaratma yolunda ilerlediğini bildirdi. 

Habere göre, Londra merkezli finans teknolojisi girişimi, ABD merkezli fintech odaklı bir yatırım bankası olan FT Partners’ı, yazdan sonra gerçekleşmesi beklenen yeni finansman konusunda danışman olarak görevlendirecek.

Revolut, spekülasyon olduğunu belirttiği haber hakkında yorum yapmayı reddetti.

2020’nin başlarında bir finansman turunda, 5,5 milyar dolarlık değerlemede, 500 milyon dolar toplayan şirket, 35’ten fazla ülkede mevcudiyet oluşturdu.

Uygulaması aracılığıyla banka hesabı sunan şirket, 2015 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana, kullanıcıların interbank döviz kurunda düşük ücretle farklı para birimlerinde harcama yapmalarına olanak tanıyan uygulamaya bağlı bir banka kartı da dahil olmak üzere bir dizi para yönetimi aracıyla 15 milyondan fazla bireysel müşteriyi cezbetti. 

Revolut geçen ay ABD’deki müşterilerine limit aşımı koruması, kredi, vadeli hesap gibi hizmetler sunmasına izin verecek ABD bankacılık lisansına başvurmak için ilk adımı tamamladığını açıklamıştı.

Etiketler