Microsoft, Discord Mesajlaşma Platformunu Satın Almak için Görüşmelerde Bulunuyor

Reuters’ın haberine göre, salı günü konuya aşina kişiler Microsoft’un oyuncular için bir mesajlaşma platformu olan Discord Inc’i 10 milyar dolardan fazla bir fiyata satın almak için görüşmelerde bulunduğunu belirtti.

COVID-19 salgını, insanlar evde kalıp karantina süresince eğlence için video oyunlarına yöneldiği için, oyun şirketlerinin beklentilerini artırdı.

Aralık ayı itibarıyla yaklaşık 7 milyar dolar değerinde olan Discord, kullanıcıların oyunlar, tartışmalar ve hatta sanal partiler gibi grup etkinlikleri düzenlediği bir platform.

Geçen yıl eylül ayında kısa video uygulaması TikTok’un ABD varlıkları için yaptığı teklifte başarısız olması sebebiyle son büyük anlaşması 2016’da LinkedIn’in 26,2 milyar dolara satın alınması olsa da Microsoft, kitlesel sosyal medya platformlarına sahip olmak istiyor.

Xbox üreticisi Microsoft, şimdiye dek bu alanda yaptıklarının en büyüğü olan, geçen yılki 7,5 milyar dolarlık ZeniMax Media satın alımıyla video oyunu tekliflerini güçlendirmeye çalışıyor.

Bloomberg News daha önce, konuya aşina olan insanlara atıfta bulunarak, Discord’un potansiyel alıcılara ulaştığını ve Microsoft’un onlardan biri olduğunu bildirdi. Bir kişi, şirketin kendini satışa çıkarmaktansa halka açılma olasılığının daha yüksek olduğunu söyledi.

Görüşmeler özel olduğu için kaynaklar anonim kalmayı talep etti. Discord yorum talebine hemen yanıt vermezken, Microsoft ise yorum yapmayı reddetti.

Etiketler