Araçta Bakım Hizmeti Veren Hasta Klinikleri

COVID-19’un rutin sağlık hizmetleri üzerindeki etkilerine yanıt olarak NBBJ tarafından geliştirilen prefabrik üniteler, hastalara fiziksel kliniklere girmek zorunda kalmadan bakım sağlamak üzere tasarlanmış.

Hastane otoparklarında yer alan modüler klinikler, kişisel güvenliği rahatlık ile birleştiriyor. Hastaların bir binaya girmek zorunda kalmadan sağlık hizmetlerine erişmesine yardımcı olmak için özel olarak tasarlanan Araç İçi Bakım konsepti, koronavirüs aşısının dağıtımını hızlandırmaya yardımcı olabilir.

Rutin sağlık hizmeti sağlanmasında meydana gelen değişikliklere yanıt olarak küresel tasarım şirketi NBBJ tarafından oluşturulan prefabrik üniteler, bir araba yarışındaki pitstop’a benzetilmiş. Bakım hastanın ayağına geliyor. Tıp ekipleri, tele-sağlık randevuları sayesinde hastaları yapabileceklerinden daha yakından inceleyebiliyor ve hastalar, tanıdık çevrelerde kalarak kendilerini daha rahat hissediyor. Pandeminin yarattığı ekstra güvenlik endişelerinden önce bile birçok insan, hastanede bulunmaktan rahatsızlık duyduğunu ifade ediyordu. Modüler klinikler, bu stresi azaltmaya yardımcı olabilir.

Tasarım ekibi, mobil klinikleri hastane içi otoparkların yanı sıra alışveriş merkezlerine ve diğer yetersiz kullanılan alanlara yerleştirmeyi düşünüyor. Genellikle ana caddelerin yakınında bulunan alışveriş merkezleri, halihazırda önemli bir otopark altyapısına sahip olma eğiliminde. Çevrimiçi sağlık hizmetlerine erişemeyen kişiler için bu klinikler, sağlık ekiplerinin düzenli, rutin tedaviler sunması için güvenli ve hızlı bir yol sağlayabilir.

Sağlık hizmetlerinde inovasyon, erişilebilirliğin geliştirilmesi ve yeni teknolojilerin entegrasyonunun bir karışımı ile inanılmaz derecede hızlı ilerliyor.

Etiketler