Otomatik Bitki Bakım Sistemi Pico

Pico isimli akıllı saksı, bitki bakımına yeni başlayanlar için sulama ve aydınlatma ihtiyacını kendi karşılıyor.

Bitkileri seviyor ama bakımını bir türlü beceremiyor musunuz? Altifarm Enverde, Pico akıllı saksıları ile size çözüm olabilir. Pico, küçük ev bitkileri yetiştirmeyi kolaylaştıran otomatize bir bitki bakım sistemi. Ev bitkisi yetiştirmedeki en büyük zorlukları ortadan kaldırmak için tasarlanmış- sulamayı unutmak ve bitkilerin doğru miktarda ışık almasını sağlamak.

Pico, bitkilere tam olarak ihtiyaç duydukları su miktarını sağlamak için kılcal hareket ve yerçekimini kullanarak suyu depolayan ve ihtiyaç halinde sulama sağlayan kendi kendine sulama teknolojisinin dahil edilmesiyle sulama sorununu çözüyor. Işık ihtiyacını yönetmek için ise Pico, iç mekan bahçelerinde kullanılanlar gibi çok spektrumlu LED büyüme ışıklarına bağlanan paslanmaz çelik bir teleskopik kol içeriyor. Bitkiler büyüdükçe ışık miktarı artıyor.

Hemen her yere sığabilen ve her yüzeye yapışabilen Pico’yu bir duvara veya buzdolabına yapıştırarak yerden tasarruf edebilirsiniz. Pico USB kablo kullanılarak prize bağlanabilir ve dilerseniz sıradan bir telefon şarj cihazı kullanarak 3 taneye kadar Pico’yu birbirine bağlayabilirsiniz. Pico’nun zamanlayıcısı da aydınlatmanın otomatik bir şekilde açılmasını mümkün kılıyor.

Springwise’a yaptığı açıklamada Altifarm projeye, “insanları doğaya bağlayabilmek için her eve bir bahçe getirme” fikriyle yola çıktıklarını söyledi. Kitle fonlaması ile finansa edilen iki büyük proje olan Altifarm ve Herbstation ile işe başlayan şirket, sonrasında “yeni başlayan yetiştiriciler için küçük, eğlenceli ve uygun fiyatlı bir şey” geliştirmek için harekete geçti.

Başlangıçta Kickstarter üzerinden finanse edilen ve şu an Indiegogo üzerinden temin edilebilen Pico, 37.000’den fazla destekçiye sahip ve bitki yetiştirmeyi kolaylaştırmak için geliştirilmiş bir dizi yenilik arasında yerini alıyor.

Etiketler