Bu Mini Bulaşık Makinesi Anahtarları ve Diğer Gündelik Eşyaları Sterilize Ediyor

Koronavirüs salgınını takip eden dönemde temizlik yeni bir önem kazandı. Önümüzdeki dönemde şirketlerin giderek daha fazla hijyen alanına odaklanacağını savunan inovasyon şirketi Future Candy’nin kurucusu ve CEO’su Nick Sohnemann, “Kendi kendini temizleyen yüzeylere ve tren ve taksilerde kullanılacak özel havalandırma sistemlerine ihtiyaç duyuyoruz.” diyor.

Fransız şirketi Daan Tech de ürettiği ufak eşyaları sterilize etmek için ultraviyole ışınları kullanabilen doğa dostu küçük bulaşık makinesi ile tam da bunu yapıyor.

Bob adı verilen bulaşık makinesi, lavabonun yanına sığabiliyor ve bulaşıkları yıkamakla kalmayıp kurulayabiliyor. Bob, enerji ve su harcamasını azaltan bir teknoloji kullanıyor ve içine yerleştirilmiş 3 litrelik su deposu sayesinde su şebekesine bağlanmadan çalışabiliyor. Bulaşık makinesi küçük yaşam alanları düşünülerek tasarlandı ve öğrenciler ve  değişik konut tiplerinde (karavan ve mobil evler gibi) yaşayanlar için harika bir seçenek.

Tek seferde en fazla altı tabak, dört bardak, dört kase, altı kap-kacak veya 16 bardak yıkayabilen Bob, bulaşıkları 20 dakikada yıkayabiliyor. Bob aynı zamanda bilgileri ekrana yansıtabiliyor.

Daan Tech CEO’su Damian Oy, koronavirüs salgınıyla birlikte tasarladıkları bulaşık makinesinin sterilizasyon amacıyla da kullanılabileceğini fark etmiş. Oy, “Ultraviyole ışınları güvenle kullanabilmek için sızdırmaz bir kutuya ihtiyacınız var ve bunun bizim halihazırda sahip olduğumuz bir şey olduğunu fark ettiğimizde maskeleri, telefonları ve anahtarları sterilize edebilmek için tasarımda ufak bir değişiklik yaparak Bob’a yeni bir mod ekledik.” dedi.

Etiketler