Johnnie Walker, Kağıttan Yapılmış Yeni Bir Şişeyi Piyasaya Sürecek

Johnnie Walker, önümüzdeki yıldan itibaren %100 plastiksiz ve kağıttan yapılan şişesini piyasaya sürecek.

Bir Johnnie Walker sözcüsüne göre; kağıt bazlı şişeler ilkbaharda piyasaya sürülecek, sadece tek bir boyutta ve tek bir viski varyantı olarak sunulacak.

Johnnie Walker, Smirnoff ve Guinness’in üreticisi Diageo yaptığı açıklamada; yeni sürdürülebilir ambalaj şirketi Pulpex Limited’i kurmak için girişim yönetim şirketi Pilot Lite ile yeni bir ortaklık başlattığını duyurdu.

Diageo’nun sürdürülebilirlik sorumlusu Ewan Andrew bir basın açıklamasında “Bu dünyayı ilk önce yarattığımız için gurur duyuyoruz.” dedi. “Sürdürülebilir ambalaj konusunda sınırları sürekli olarak zorlamaya çalışıyoruz ve bu şişe, bu konuda gerçekten çığır açıcı bir potansiyele sahip.”

Yeni şişe, gıda güvenliği standartlarını karşılamak için sürdürülebilir kaynaklı hamurdan yapılacak ve tamamen geri dönüştürülebilir olacak. ABD Ticaret Bakanlığı’na bağlı bir Amerikan bilim ajansı olan Ulusal Okyanus ve Atmosfer İdaresi’ne göre; bilim adamları her yıl yaklaşık 8 milyon metrik ton plastiğin okyanusa girdiğini tahmin ediyorlar.

Bir şirket sözcüsüne göre Diageo’nun ambalajlarının %95’i camdan oluşuyor. Sınırlı sayıda üretilecek şişe, camı takviye etmek ve bazen cam yerine kullanılmak üzere gelecekte sunabileceği potansiyel seçenekleri araştırmak için kullanılacak.

Pilot Lite’ın direktörü Sandy Westwater “Bu konsorsiyumda global marka liderleriyle çalışmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.” dedi. “Birlikte çalışarak, ambalajların çevresel etkilerini en aza indirmeye yardımcı olmak amacıyla, imalat ve tüketici davranışlarını değiştirmek için markaların kolektif gücünü kullanabiliriz.”

İskoç bakkal John Walker tarafından tanıtılan Johnnie Walker markası, 1800’lerde piyasaya sürüldü ve dünya çapındaki en yaygın harmanlanmış Scotch viski markası oldu. Diageo, 2019 mali yılında markanın Kuzey Amerika satışlarında %9’luk bir artış gördü.

Etiketler