Koşucular Ünlü Alman Maratonunda Yalnız Olarak Yarışacak

Almanya’nın Düsseldorf kentinde her sene Nisan ayında yapılan popüler METRO Maratonu, bu yıl koronavirüs pandemisi nedeniyle iptal edildi. Ancak, etkinliği dört gözle bekleyen koşucular için başka bir seçenek var – bireysel maraton.

Keep Moving egzersiz platformu, METRO Maratonunun bireysel koşulabilmesi için bir seçenek ekledi. Katılımcılar Keep Moving’in sitesine kaydolabiliyor ve ardından Strava, Fitbit, Garmin ve Start2Run dahil olmak üzere istedikleri bir fitness uygulamasına bağlanabiliyor; sonrasında da koşmak için bir gün seçebiliyor. Uygulama, kullanıcıların gerekli mesafeyi koştuğunu doğruluyor ve Keep Moving platformu tüm katılımcıları sıralayarak bir kazanan seçiyor.

Sanal maratona katılmak ücretsiz. Tüm katılımcılara katılım sertifikası ve sanal madalya verilirken, METRO Maratonu’na önceden kayıtlı olanlara resmi katılımcı madalyası gönderiliyor. Dışarı çıkmaktan tamamen kaçınanlar ise maratonu bir koşu bandında koşabiliyor.

Maraton organizatörleri, bu sanal koşuyu karantina sırasında hem eğlence için hem de formda kalmanın yardımcı bir yolu olarak destekliyor.

METRO Maratonu, karantinalarla ve sosyal mesafe önlemleriyle uyum içinde olan çok sayıda etkinlikten biri. Birçok işletme, canlı yayınlı ürün lansmanları yapmak ve tamamen dijital platforma dönüşmek gibi; ürün ve hizmetlerini sunmaya devam etmek için yenilikçi yollar geliştiriyor.

Dünya çapında grup etkinliklerinin yasaklanmasıyla, insanların başkalarıyla bağlantı kurmaları ve kendilerini topluluklarının bir parçası olarak hissetmeleri zorlaştı. Keep Moving aracılığıyla bir maraton koşmak gibi yenilikler insanların bağlantıda kalmasına yardımcı oluyor ve aynı zamanda tek başlarına egzersiz yapmaları için motivasyon kaynağı oluşturuyor. Tek başına bir maraton koşmak binlerce insanla koşmakla aynı şey olmasa da; koşular için dijital bir platforma kaydolmak ve koşuları burada kaydetmek, insanların temel anlamda ruhları ve sosyalleşmeleri açısından önemli bir deneyim.

Etiketler