Spotify’daki En Sevdiğiniz Şarkıların 20 Saniyesini Otomatik Çalan Bu Sıvı Sabun Pompası Hoparlörünü Evinizde Yapabilirsiniz

Son zamanlarda gelmiş geçmiş en sıkıcı aktivitelerden birini keşfettik: 20 saniye boyunca el yıkamak. Gerekli ama zorlu geçen bu süreci sonsuza kadar sürecekmiş gibi hissettirmemek için, bu sabun pompası hoparlörü Spotify hesabınızdaki şarkıları çalabiliyor.

Scrubber, Pittsburgh’ta yer alan Deeplocal’daki donanım hackerları tarafından üretildi; gerekli becerilere sahip olanlar için (kablo bağlama, lehimleme, programlama v.b.) eksiksiz bir parça listesi, talimatlar ve hatta Github üzerinden geliştirilmiş özel koduyla birlikte paylaşıldı.

Su geçirmez özelliği de dahil olmak üzere tamamlanıp tamamen işlevsel hale getirildiğinde; Scrubber otomatik olarak Spotify hesabınızdaki haftanın en çok çalınan parçalarından birini eşlik edebilmeniz için 20 saniye boyunca çalıyor.

Maksimum eğlence ve minimum bezginlik için çalan bu 20 saniyelik parçalar, şarkılardan rastgele seçilmiyor. Bunun yerine, Spotify’ın her parça için sunduğu tanıtıcı kısım çalıyor. Bu kısımlar, şarkıların en iyi kısmını içerecek şekilde algoritmalar tarafından seçiliyor. Bu nedenle, yeterli süre boyunca el yıkamanın yanı sıra; Scrubber ayrıca insanlara en sevdikleri şarkıları tekrar dinleme şansı sunarak ellerini daha sık yıkamaya teşvik edebilir. 

Etiketler