Deutsche Bank, Varlık Yönetimi Yazılım Şirketi Qplix ile Güçlerini Birleştiriyor

Deutsche Bank, Münih merkezli varlık yönetimi yazılım firması ile yapılan işbirliği anlaşmasının bir parçası olarak Qplix’te bir azınlık hissesi aldı.

Anlaşma kapsamında Deutsche Bank’ın varlık yönetim birimi, aile ofislerine ve varlık yöneticisi kullanıcılarına Qplix platformu ile birlikte Deutsche Private Port dijital yatırım ofisi erişimi sağlayacak.

Qplix yazılımı Almanya’dan başlayarak Deutsche Private Port için temel oluşturacak, gayrimenkul ve özel sermaye gibi likit olmayan yatırımlar da dahil olmak üzere; tüm varlık sınıflarını haritalama, analiz etme ve yönetme olanağı sunacak.

Varlık yöneticileri; performans-risk analizleri ile birlikte bankalar arası varlık genel bakışı sağlayan değerlendirme araçlarına, değerlendirme görünümlerine ve rapor paketleri oluşturma işlevlerine her zaman, her yerde ve farklı cihazlardan erişebilecek.

Qplix’ten Kai Linde “Bu işbirliği sayesinde; Qplix’in yenilikçi gücünü ve dijital uzmanlığını Deutsche Bank’ın geniş müşteri tabanıyla ve ultra yüksek net değerli müşterilere hizmet verme konusundaki uzun yılların deneyimini birleştiriyoruz.” dedi.

Etiketler