Tinder Yeni Bir Panik Butonu Özelliği Sunuyor

Wall Street Journal haberine göre Tinder, panik butonu ve güvenlik check-in’leri gibi yeni güvenlik özelliklerini sunacak. Bu açıklama, Tinder’ın diğer uygulamalarla birlikte seks suçlularını taramadığını gösteren ProPublica, BuzzFeed ve Columbia Journalism haberlerinden sonra geldi.

Uygulama, kullanıcıların konumunu izleyen ve endişeler varsa yetkilileri bilgilendiren bir güvenlik uygulaması olan Noonlight ile ortaklık kuruyor. Wall Street Journal’a göre, Tinder’ın uygulamada hissesi var ve yönetim kurulunda bir koltuğu var.

Peki nasıl çalışıyor? Bir randevuya gitmeden önce, Tinder kullanıcıları dışarı çıktıkları kişi ve buluştukları yerle ilgili ayrıntılar gibi bilgiler için Noonlight entegrasyonunu kullanıyor. Kullanıcılar bir alarm çağrısı yapabiliyor, böylece polis acil bir durumda gelebiliyor – ki bu ilk bakışta yanlış alarm vakaları için çok açık görünüyor – ancak Match bunu hesapladıklarını belirtiyor.

Match Grubu Genel Müdürü Mandy Ginsberg, Journal’a yaptığı açıklamada, “Yanlış alarmlar, inanın bana, onları dikkate aldık.” dedi. “Birisi cevap vermezse, en kötü durumda biri sadece kontrol için kapıyı çalıyor. Bu da dünyanın sonu değil.”

Panik düğmesine ek olarak, Tinder insanların profiline doğrulama onay işaretleri ekleyecek bir fotoğraf doğrulama sistemi kuruyor. Bu size başka bir uygulamayı hatırlatabilir: Bumble birkaç yıl önce bu doğrulamayı başlattı.

Hepsi bu değil. Başka bir yeni özellik “rahatsız edici” mesajları tespit edecek. Kullanıcılara “rahatsız olup olmadıkları” sorulacak ve rahatsız edici kullanıcıyı bildirme seçeneği sunulacak.

Journal’a göre Tinder Noonlight ortaklığı, arkadaşlık uygulamasının kullanıcılarının gerçek zamanlı güvenliğini izlemeye yönelik ilk hamlesi. 50 milyondan fazla insanın Tinder’da olduğu düşünüldüğünde, kesinlikle doğru yönde atılmış bir adım.

Etiketler