Coral Ev Manikür Makinesi Üretmek İçin 4,3 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Coral, “akıllı otomasyon yoluyla kişisel bakımı basitleştirmek” isteyen bir şirket ve bunu başarmak için 4,3 milyon dolar topladı. İlk hedefleri ise tırnaklarınızı boyamak için evde, tam otomatik bir makine. Parmağınızı sokun, bastırın, birkaç saniye bekleyin: Tamamen boyalı ve kuru bir tırnağınız var. Sohbetlerimizde ekip bu fikri “Keurig kahve makinesinin tırnaklar için olanı” olarak tanımladı.

Şirket için hala ilk günler. İşlevsel bir makineye sahip olmalarına rağmen (yukarıda resmedilmiştir), bunun bir prototip olduğu konusunda oldukça açıklar.

Bu nedenle, ayrıntılar hakkında hala oldukça sessizler; gerçekte nasıl çalıştığı hakkında çok fazla şey söylemeyi reddediyorlar. Her seferinde bir parmağın boyandığını, tüm parmakların (boyasız) boyalı ve kurutulmuş parmaklara dönüşmesinin yaklaşık 10 dakika sürdüğünü söylediler. Dayanıklı bir boyama işlemi sağlarken kuruma süresini de hızlandırmak için Coral’ın tescilli ojesi gerekiyor; bu yüzden rasgele bir şişe oje açıp makinenin içine dökmek yeterli değil. Makine kapağının altında bir kamera ve bazı özel bilgisayar algoritmaları var; bu da makinenin; kullanıcının sonrasında manuel tırnak temizlemesi yapmadan, tırnağı doğru şekilde boyamasını sağlıyor.

Çalışmalar devam etse de, ürünün fiyatı gibi bazı özellikleri henüz belirlenmemiş. Coral’ın kurucu ortağı Ramya Venkateswaran bunun bir “premium cihaz” olmasını beklediğini söylese de henüz kesin bir fiyat belirlenmiş değil.

Yıllar boyunca her türlü tırnak boyama makinesini görmüş olsak da; Coral, sistemlerinin önceden bir astara veya sonrasında temizlemeye ihtiyaç duymayan, sadece çıplak bir tırnağın yettiği tek sistem bu olduğunu söylüyor.

Coral ekibi şu anda sekiz kişiden oluşuyor. Ekibin çoğu mekanik, kimya ve yazılım mühendisi. Her iki kurucu ortak da donanım konusunda deneyime sahip; Venkateswaran daha önce Dolby’de ürün stratejisi yöneticisi olarak çalıştı ve Dolby Konferans Telefonu’nun lansmanına yardımcı oldu. Diğer kurucu ortak Bradley Leong, girişim fonu tohum aşamasındayken Tandem Capital’e ortak olmadan önce 2012 yılında Brydge’yi (dizüstü bilgisayar tarzı bir iPad klavyesinin ilk örneklerini üretenlerden) üretmek için Kickstarter’da yaklaşık 800.000 dolar topladı.

Etiketler