Bu 5 Harika Uygulama Seyahatlerde Formda Kalmanıza Yardımcı Oluyor

Sık sık seyahat edenlere buradan selamlar! Biliyoruz ki toplantılar, havaalanları ve oteller arasında da şık kalmaya çalışıyorsunuz. Elbette bu her zaman kolay olmuyor, özellikle de yeni bir yerde veya istediğiniz olanakların olmadığı bir yerde kalıyorsanız. Formunuzu korumaya yardımcı olmak için, nereye seyahat ettiğinize bakılmaksızın hareket etmeye devam etmenizi sağlayan bazı uygulamalar, siteler ve hizmetlerden bazıları şunlar:

Spor Salonu Yok mu? Hiç Sorun Değil!

Antrenman yeri olmayan geleneksel bir otelde kalıyorsanız, vücut ağırlığınızı kullanarak yağlarla savaşmanıza olanak sağlayan birçok uygulama var. Denemeye değer olan uygulamalardan bir tanesi Home Workout (Android, iOS). Hedef bölge ve tam vücut antrenmanları içeren bu uygulama için herhangi bir spor aletine gerek yok. Başlangıç, orta ve ileri seviyeler arasında seçim yapabilir, kullanımı kolay bir raporlama sistemi ile zaman içindeki ilerlemenizi grafikler olarak görebilirsiniz. Uygulama temel paketini bedava olarak sunuyor ve yıllık 60 dolar karşılığında tam özellikli bir deneyim vadediyor.


Koşmaya Hazır Olun!

Basit ve hızlı bir şekilde koşuya çıkmak, seyahatteyken biraz kalori yakmanın en kolay yollarından biridir. Ancak daha önce hiç bulunmadığınız bir yerdeyseniz, nerede koşacağınızı seçmeniz zor ve vakit alan bir seçim olacaktır. Neyse ki, Great Runs adında ücretsiz ve yardımsever bir site, dünyadaki yüzlerce popüler konumda koşmak için elverişli rotalar öneriyor. Birine karar verdikten sonra, bu site sizi konumunuza göre daha birçok rota bulmak için de elverişli harita sitesi MapMyRun.com’a yönlendiriyor.

Yakın Çevredeki Dersler

Spin, yoga ve benzeri ter atma yöntemlerini daha çok seviyorsanız, ClassPass’i kontrol ettiğinizden emin olun. Almak istediğiniz ders sayısına göre aylık 15 dolardan 199 dolara kadar uzanan sabit bir aylık ücretle, dünyanın dört bir yanındaki 2.500 şehirde stüdyo ve spor salonlarına erişim sağlıyor. Başlangıç için 14 günlük bir deneme sürümü de var ve bu da mevcut olan tüm derslere erişim sağlıyor. Eğer bulunduğunuz konumun yakınlarında gidecek bir yer yoksa uygulamanın ses ve video dersleri de mevcut.

Zamanınız Olduğunda Çalışın

Herkesin 30 veya 60 dakikalık bir tam antrenmana katılmak için zamanı olmuyor. Eğer bu sizin de karşılaştığınız bir zorluksa Sworkit Fitness’a (Android, iOS) bir göz atın. Sworkit Fitness, sadece çocuklar için olanlar da dahil olmak üzere bir sürü farklı egzersiz rutini sunmanın yanı sıra, ne kadar zaman harcayacağınızı da hesaba katıyor. Sonrasında ayırabildiğiniz dakika kadar size özel bir antrenman programı oluşturuyor. Uygulama, sınırlı egzersiz programları için ücretsiz, ayrıcalıklı erişim ise yıllık 60 dolara çıkabiliyor.

Egzersizden Nefret Edenler İçin Egzersizler

Bazen hareket etmenizi sağlamak için fazladan bir şey gerekir. Bunun için mükemmel bir uygulama var: Zombies, Run! (Android, iOS). Kısmen egzersiz, kısmen kıyamet gerilimli bir koşu uygulaması Zombies, Run! sizi yüzlerce etkileyici sesli görevlerle hayatta kalma hikayelerinin bir parçası yapıyor: bir çarpışma alanını araştırmak, sarf malzemeleri bulmak gibi görevler. Evet, ayrıca zombilerden de kaçmanız gerekiyor. Antrenmanlarınız boyunca görev güncellemelerini, yaklaşmakta olan ölümsüzleri ve kendi seçtiğiniz müziği duyuyorsunuz. İlk birkaç görev ücretsiz, aylık 6 dolar veya yıllık 35 dolara ise tam erişim sağlanabiliyor.

Etiketler